Tłok wystaje ponad cylinder Aprilia Habana

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #634830 Reply
  Derrager
  Uczestnik
  • Postów: 41

  Witajcie,
  Zajmuję się obecnie aprilią habaną 50 2T. Wymieniony został tłok i cylinder, nowe uszczeleczki. Sprawa jest taka że tłok wystaje minimalnie ponad cylek (ok.1-1,5mm) i powoduje uderzanie tłoka o głowicę. Części nie były wspaniałej jakości ale nie były to też chińczyki. Po pomiarach wychodzi na to że tłok jest delikatnie za wysoki. Moje pytanie brzmi tak: czy jeżeli dam dwie uszczelki pod cylinder lub dorobię grubszą to wszystko będzie w porządku z otwieraniem się kanałów w cylku itd? Nie, nie mogę dać 2 uszczelek pod głowicę, co byłoby znacznie prostsze ponieważ są one aluminiowe i dostosowują się tylko raz.

  #634883 Reply
  damian240
  Zablokowany
  • Postów: 47

  Jak dasz dwie uszczelki pod głowicę, to wtedy musisz się liczyć z tym, że będzie on słabszy, bo komora spalania będzie większa. Na pewno masz orginalny komplet czyli: cylinder 50 cm + głowica 50 Bo z tego co pamiętam to takie rzeczy jak stukanie tłoka występują np przy próbach dopasowania większego cylindra z mniejszą głowicą ;-))

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #634887 Reply
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 050

  miałbyś prawie racje gdyby wsadził dwie uszczelki pod dopasowaną głowice i ją podniósł. ale tutaj tłok wystaje nad głowice

  #634890 Reply
  Nortos
  Uczestnik
  • Postów: 408

  ja jak nie miałem głowicy pod wypukły tłok to go zeszlifowałem XDD pojeździł jakieś 1000km. lepiej kup głowicę na wypukły tłok.

  #635223 Reply
  Derrager
  Uczestnik
  • Postów: 41

  No, niestety nie ja to rozbierałem i żałuję że się za to brałem… Po założeniu dwóch uszczelek pod głowicę wydmuchał mi 5,5 bara i chyba nie mam co liczyć że odpali z taką kompresją, działam dalej

  #635408 Reply
  adrjian
  Uczestnik
  • Postów: 13

  Moze sam tlok zly?
  mogli sie pomylic i bym obstawial to 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Tłok wystaje ponad cylinder Aprilia Habana
Twoje informacje:
Back to top button