Tłok chiński, a markowy.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Tłok chiński, a markowy.

Ten temat zawiera 24 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe szymu7 szymu7 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe szymu7
    szymu7
    Użytkownik

Witam.Ciekawi mnie jedna rzecz otóż czy jest różnica w mocy jeśli do skutera założę markowy tłok 90ccm np. z airsala a takie coś http://allegro.pl/zestaw-tuningowy-90-ccm-4t-139-qmb-skutery-i3344547217.html ? Już nie chodzi mi o trwałość bo wiadomo,że markowy dłużej wytrzyma.

Szympek
    Zdjęcie profilowe Sparrow93
    Sparrow93
    Użytkownik

Airsal może być tylko trochę lepszy bo ma specjalny tłok (zwiększający kompresję)… Ale chińczyk może potem szybko zacząć tracić kompresję…

Sparrow

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Droższy, ale markowy tłok zawsze będzie lepszy. Przede wszystkim jest wykonany z lepszego materiału i dokładniej wykonany. Tańsze tłoki często puchną po nagrzaniu, co powoduje spore zmniejszenie mocy, a w najgorszym wypadku zatarcie. Co prawda w 4T z uwagi na dobre smarowanie rzadko dochodzi do zatarcia, ale spadek mocy jest odczuwalny. Do silników 4T polecam tłoki i zestawy cylindrowe firmy Naraku lub Airsal 80.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ja – co prawda w 2T – włożyłem Meteora (do oryginalnego cylindra). Meteor miał grubsze pierscienie i ogóleni był lepiej wykonany. Miałem wrazenie, że silnik jakby zyskał minimalnie na mocy ale stał się bardziej wymagający co do oleju (mniejszy luz montażowy).

Zdjęcie profilowe szymu7
    szymu7
    Użytkownik

No ja tak już pytam po fakcie bo swojego skuta(Kingway Tanco 4t) mam zrobionego na 90 ccm tylko mnie zawsze ciekawiło jaka jest różnica miedzy takowymi tłokami.A wam o ile mniej więcej wzrosła prędkośc maksymalna po tuningu ? Bo ja jechałem 68 tylko z 1 km musiałem się rozpędzać a teraz też ciągnie 68 tylko w o wiele krótszym czasie.(wczoraj przy dobrym wietrze 74 pociągnął).Skuter zrobiłem już 960 km na nowym zestawie i nie odczułem spadku mocy.Jednak denerwuje mnie to że prędkość nadal jest ta sama.

Szympek

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Metros
    Metros
    Użytkownik

Kolego *szymu7*.
    No to teraz nas ostatecznie zagiąłeś tutaj swoim wpisem. ;P

A miałeś taki duży wybór w tym temacie i w tak różnych cenach:
    http://allegro.pl/cylinder-glowica-skuter-4t-90-cm-lepszy-niz-org-i3355710633.html

kontra…
    http://allegro.pl/cylinder-racing-90cc-tlok-52mm-skutery-4t-i3306009273.html

Przekładni całościowo jako takiej nie ruszyłeś pewnie wcale, no to jednak musisz zapomnieć o tych realnych 80…90 km/h i cieszyć się wyłącznie z przyśpieszenia. 😀

Kiedyś dziewczyny gotowały równie dobrze jak ich matki. A teraz?
    Teraz chleją więcej niż ich ojcowie!

tadeysz
    Użytkownik

tadeysz

mam kymco agility rs.16k.2011r.
    bez zadnych przeróbek.wszystkie części fabryczne.dobre oleje.

tadeysz
    Użytkownik

Kisiu1981

już się pogubiłem.który to skuter. jaki olej.który cylinder.jaki tłok.

tadeysz
    Użytkownik

szymu7

przestan zmieniać cylindry .idz na prawko.

Zdjęcie profilowe szymu7
    szymu7
    Użytkownik

No właśnie przekładnia nie ruszona ;/ Sprzęgło tylko zmieniłem.Rozglądam się własnie za przełożeniami w miarę tanimi żeby coś zrobić z tą prędkością.
    „Metros”-Tylko że ja nie chciałem za dużo do niego dokładać,bo ktoś kto bd go kupował i tak bd narzekał że chinol i wolał wybrać np słabszą yamahę.Kupiłem cały zestaw za 250 zł do tego stożek,gażnik,sprzęgło z paskiem,filter paliwa no i w zasadzie to tyle.Do szczęścia jeszcze potrzebna mi jest ta prędkość 😛

Szympek
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie