…:::TGB ORION 101S CUSTOM S.W.A.P. ENGINE LC:::…

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) …:::TGB ORION 101S CUSTOM S.W.A.P. ENGINE LC:::…

Ten temat zawiera 40 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 41 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Chciałbym wam przedstawić mojego TGB ORION 101S. Kupilem go w kwietniu 2007r. Byl po nastąpującym tuningu: -cylinder Polini 70ccm -wariator Polini Speed Control -sprzęgło RMS -sprężyna centralna Polini + 30% -sportowy waż -pasek kevlar Polini -gazbox Stage6 -gaźnik Areche Amal 21″ -łożyska na wale wysokoobrotowe itd. Wygladal tak : Po kilku dniach poszły właśnie łożyska na wale… No i trzeba było wymienić… A w maju poszedł cylek… No i wsadziłem Polini 70ccm Kit Polini Sport No i przez połowe wakacji docieranie było… W Zimie Zrobilem Lekki Custom Plastików -wygładzenie przodu -klejenie plastików (poprzedni właściciel stunter) -nowa lampa (od Roxa Smile ) -przedłużka amortyzatora -ryfelki odnowione -malowanie Przed malowaniem Wygladal tak : A tu tuz po Malowaniu : W między czasie zatarlem kilka cylkow :mrgreen: Ostatnio okazalo się za mam krzywy wal i cylinder nadaje się tez na smiećtnik chyba 🙄 Pomyslalem zeby zrobić swap silnika. Wybór padl na silnik od Yamahy Jog rr. Wczoraj pojechalem kupić i jeszcze kilka rzeczy potrzebnych do tego zabiegu. Narazie wsadzilem silnik w rame i oto efekty : To dopiero poczatek bo jeszcze muszę przerobic elektryke, wrzucic chlodnice, uciac nozki pasarzera i je przerobic, zelozyc przednie kolo od joga. To na razie tyle :mrgreen: Komentujta Pany 😀

Anonimowy

Zapowiada się ciekawie, Będziesz miał ciężko wsadzić chłodnice, wiem to z doświadczenia. Chyba że kupisz jakąś małą, ale do 70 proponowałbym wsadzić większą. Trochę nędzna optyka ale mechanika nadrabia. Ocena 8/10

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Anonimowy

ja na twoim miejscu przerobić bym przednia czachę i wkomponowałw nia np. od SR-ki, i już miał bys gdzie wsadzić chłodnicę 🙂 PS. A czy nie miałeś problemów z mocowaniem silnika? TGB miał przecież morini, a yamaha minarelli??

Anonimowy

Tgb nawet spoko nie jest piękny jako seria a ten nawet calkiem calkiem wygląda. Fajnie ze wsadziles do niego mine lc 😉

Anonimowy

Nie miał problemu bo Przy tym byłem. śruba przedniego koła troszkę była grubsza od starej 😀 Corey tam niema wogule miejsca na chłodnice ale on da gdzie indziej 😀 10/10 Pzdr Sąsiad

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

ciekawy projekt tgb 😀 tył mi się podoba ogulnie spoko ja bym jeszcez kiere bmx dorzucię ❗ 😛 Powodzenia ❗

Anonimowy

Czyli coś? Morini ma te same mocowania do ramy co minarelli? Pytam bo kumpel chce cos podobnego zrobić w katanie, ale nie chce zabardzo ramy przerabić.

Anonimowy

no mocowanie jest takie samo tylko tuleja przy silniku (ta tluga) jest dluzsza w tgb niz w yamasze. Chlodnie dam za kolem :mrgreen: Zobaczymy jak wyjdzie :mrgreen: Narazie muszę wyczyścić silnik i pare bajerow zrobić i elektryke 🙂 Z optyki to tyle będzie. Juz nic więcej tylko lusterko ;] Pozdro i dzieki za oceny :mrgreen:

Anonimowy

kostek_srt napisał:

Chlodnie dam za kolem

uważaj przy chamowaniu przednim heblem, żeby jej nie rozdusię :/ i załóż błotnik bo jak ci jakiś kamień?? walnie w chłodnice to będzie dupa :/

Anonimowy

wim :mrgreen:

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 41 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie