TGB 303RS GAŚNIE, PRZERYWA

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #678100 Reply
    Seba
    Uczestnik
    • 18
    • 24Postów:

Witam, mam jedno pytanie dotyczące skutra a mianowicie dlaczego przerywa na wysokich obrotach i po chwili gaśnie?, czasem jak odpalę i puszczę manetkę to też po chwili gaśnie trzeba mu dodawać gazu żeby nie zdechł. To napewno nie od padającego cylindra ani tłoka ponieważ wczoraj był wymieniany wraz z tłokiem (Nie chinol).

#678106 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Gaźnik czyszczenie i regulacja lub nowy

#678108 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 485Postów:

zawsze lubie ten argument że ” z cylindrem musi być wszystko w porządku” oraz że „nie chinol”. Musi bo musi. I już

A potem sie okazuje że błedy przy montażu i brak kompresji a ten „nie chinol” to jakieś Moretti, Śmoretti albo inny chinol z ładną nazwą.

Wiec jaki to cylinder wsadziłeś?
    Zacznij od pomiaru kompresji i jak bedzie ok to walcz z gaźnikiem.

#678110 Reply
    Seba
    Uczestnik
    • 18
    • 24Postów:

Wsadziłem tam nikasilowy cylek od Airsala więc mi się wydaję że to nie jest byle co, A jakichkolwiek błędów przy montażu raczej nie ma bo robiła to już doświadczona osoba która ma pojęcia coś na ten temat. Spróbuję zmierzyć kompresję i zobaczyć co w trawie piszczy, a potem zabiorę się za gaźnik, Ale też przeczuwam że to może być wina cewki.

#678111 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 485Postów:

skoro robiła to „doświadczona osoba” to czemu zrobiła to tak tragicznie albo tak nie do końca?
    Wsadził cylinder i nie sprawdził? a może było dobrze ale bez docierania dałes ognia i tak się zrobiło?

#678112 Reply
    Szumek811
    Uczestnik
    • 18
    • 1 076Postów:

Wombacie pamiętasz jak pisałeś, że twój Airsal poszedł się paść, mój też właśnie wyzionął ducha. Nie był katowany, został dotarty i padł…. coś z tym airsalem jest nie tak

#678114 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 485Postów:

bo ta warstwa nicasilu na airsalach jest słaba. Zresztą to sa jedne z tańszych cylindrów alu (biorąc z tej półki „przyzwoitej jakości”)
    mój zrobił grzecznie 300km grzecznego docierania i jak przy około 380km uznałem że czas na ogień – to po 4km stanął dęba silnik.
    sdsdsd

dfdffd

ssd

fdff

ale wał miał takie ślady

dfdfd

#678118 Reply
    Szumek811
    Uczestnik
    • 18
    • 1 076Postów:

U mnie dokładnie ta sama sytuacja. 400km spokojnego docierania….mówię przycisnę do końca i przy 80km/h stanął do tego stopnia, że ukręcił wieloklin na wale i obrócił się wał na przeciwwadze. Nie ma co brać airsala no chyba, że na dojazdy do kościoła dla dziadka. Lepiej dołożyć te 200-300 zł i kupić nawet żeliwo ale naprawdę porządne.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: TGB 303RS GAŚNIE, PRZERYWA
Twoje informacje:

Back to top button