TGB 303RS GAŚNIE, PRZERYWA

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis TGB 303RS GAŚNIE, PRZERYWA

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811 4 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Seba
    Użytkownik

Witam, mam jedno pytanie dotyczące skutra a mianowicie dlaczego przerywa na wysokich obrotach i po chwili gaśnie?, czasem jak odpalę i puszczę manetkę to też po chwili gaśnie trzeba mu dodawać gazu żeby nie zdechł. To napewno nie od padającego cylindra ani tłoka ponieważ wczoraj był wymieniany wraz z tłokiem (Nie chinol).

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Gaźnik czyszczenie i regulacja lub nowy

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zawsze lubie ten argument że ” z cylindrem musi być wszystko w porządku” oraz że „nie chinol”. Musi bo musi. I już

A potem sie okazuje że błedy przy montażu i brak kompresji a ten „nie chinol” to jakieś Moretti, Śmoretti albo inny chinol z ładną nazwą.

Wiec jaki to cylinder wsadziłeś?
    Zacznij od pomiaru kompresji i jak bedzie ok to walcz z gaźnikiem.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Seba
    Użytkownik

Wsadziłem tam nikasilowy cylek od Airsala więc mi się wydaję że to nie jest byle co, A jakichkolwiek błędów przy montażu raczej nie ma bo robiła to już doświadczona osoba która ma pojęcia coś na ten temat. Spróbuję zmierzyć kompresję i zobaczyć co w trawie piszczy, a potem zabiorę się za gaźnik, Ale też przeczuwam że to może być wina cewki.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skoro robiła to „doświadczona osoba” to czemu zrobiła to tak tragicznie albo tak nie do końca?
    Wsadził cylinder i nie sprawdził? a może było dobrze ale bez docierania dałes ognia i tak się zrobiło?

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Wombacie pamiętasz jak pisałeś, że twój Airsal poszedł się paść, mój też właśnie wyzionął ducha. Nie był katowany, został dotarty i padł…. coś z tym airsalem jest nie tak

Nie pomagam na priv 😉
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

bo ta warstwa nicasilu na airsalach jest słaba. Zresztą to sa jedne z tańszych cylindrów alu (biorąc z tej półki „przyzwoitej jakości”)
    mój zrobił grzecznie 300km grzecznego docierania i jak przy około 380km uznałem że czas na ogień – to po 4km stanął dęba silnik.
    sdsdsd

dfdffd

ssd

fdff

ale wał miał takie ślady

dfdfd

Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

U mnie dokładnie ta sama sytuacja. 400km spokojnego docierania….mówię przycisnę do końca i przy 80km/h stanął do tego stopnia, że ukręcił wieloklin na wale i obrócił się wał na przeciwwadze. Nie ma co brać airsala no chyba, że na dojazdy do kościoła dla dziadka. Lepiej dołożyć te 200-300 zł i kupić nawet żeliwo ale naprawdę porządne.

Nie pomagam na priv 😉
Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie