TGB 101s Orion Nie odpala.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #60969
  pako93
  Użytkownik
  • 1
  • 1Postów:

  Witam, mam problem z wyżej wymienionym skuterkiem, a więc niedawno pękł mi wał, skuter zaczął się w jeździe trząść oraz ciężko palił. Zamówiłem nowy wał wraz z korbowodem, łożyskami, zimeringami. Rozłożyłem TGB na części pierwsze, rozpołowiłem silnik i zacząłem wymianę zepsutych części, wymieniłem wszystko co miałem kupione, złożyłem silnik do kupy i gdy zalałem benzyny oraz oleju spróbowałem zapalić silnik, lecz z skutkami negatywnymi. Silnik nie daje oznak życia więc sprawdziłem czy jet iskra na świecy, przeczyściłem gaźnik, króciec, przewody, sprawdziłem kable czy są dobrze podłączone oraz czy fajka jest w porządku. I nie napotkałem żadnych przyczyn dlaczego TGB nie pali. więc wykręciłem świecę i nalałem troszkę benzyny bezpośrednio do cylindra i skręciłem. I znowu nic nawet najdrobniejszego zapłonu paliwa. Pojechałem do kumpla co zna się trochę na TGB i poradził by sprawdzić kompresje oraz lekko plakiem prysnąć w stronę wlotu powietrza w gaźniku lecz też 0 życia. Na ciśnieniomierzu wykazało 7 barów(wiem że trochę mało, ale powinien zapalić). Macie jakieś pomysły?

  Jeszcze mam jedno pytanko, a więc gdy zakładam cylinder na tłok, pierścienie zapiekają się na tłoku gdy ściągnę cylinder. Nie chcą się “otworzyć”. Dodam iż tłok i pierścienie są nowe, dopasowane do rozmiarów cylindra. Macie jakiś sposób na to?

  #104803
  Jeffu
  Użytkownik
  • 0
  • 6Postów:

  Kilka pytań dotyczacych tej naprawy:
  Sprawdziłeś czy po zamontowaniu wału korbowego(bez zamontowanego Cylindra i tłoka) wał porusza sie w miare swobodnie?Czy zamontowałeś nowe łożyska i uczczelniacze na wale ?
  Sprawdz czy tłok został zamontowany prawidłowo w cylindrze tj.odpowiednią stroną do wylotu/wydechu-zwykle na tłoku jest narysowana strzałka.Czy zastosowałeś nowe uszczelki pod cylinder i głowice?Czy zamontowałeś prawidłowo pierścienie na zamkach na tłoku?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button