TGB 101s Orion . Kręci na el. starter nie odpala, ale na kopke tak

Witam !
Posiadam TGB 101s orion z 2007r i ma on już ok 10tyś. km przejechane, kupiłem go miesiąc temu i jest mały problem. Otóż, gdy odpalam go na elektryczny starter to kręci dobrze, ale nie odpali, na kopkę zawsze odpala od pierwszego kopa. Gdy odpalę na kopkę to po przejechaniu ok 3km i zgaszeniu go, to przeważnie odpali na el. starter. Nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Na zimnym silniku na elektryczny starter nie odpali, ale na ciepłym tak.
Proszę was o radę! Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam !

Podładuj akumulator i sprawdź wtedy.

moze obroty? albo jak odpalasz el. to nie sprawa gazu tylko go z 5 sec potrzymaj.mi wtedy odpala

obroty podkrecilem i nic, trzymam go ze 20sek i i tak nie odpali, kręci. Może to akumulator, zauważyłem, że wyplute ma trochę kwasu, moge go jakoś zalać czy lepiej nowy ?

Lepiej nowy takich się raczej nie zalewa to nie Maluch :)

dodam jeszcze, ze światła na wolnych obrotach są słabe-jak dodam gazu to świecą mocniej. Czy to ma coś wspólnego z aku ? Szukam przyczyn do wymiany aku ;p Muszę go dać pod prostownik i zobaczyc jak bedzie odpalał po ładowaniu.

Może to regulator napięcia zazwycaj jest w przedniej caszy skutera sprawdz czy nie jest uszkodzony/przepalony wygląda jak mały radiatorek jak jest zardzewiały/przepalony wymień go :)

W każdym skuterze światła na wolnych obrotach świecą słabiej niż po wkręceniu na obroty a to za sprawą prądnicy która napędzana jest przez silnik i czym wyższe obroty silnika tym wyższe napięcie podaje prądnica przez co światła świecą mocniej więc jest to zupełnie normalna sprawa. Jeśli w Twoim akumulatorze jest możliwość dolania to dolej wody destylowanej i naładuj go porządnie.

Akumulator słaby. U mnie w zippie tak samo, stoi przez zimę, jak pojezdzisz na wiosnę to się trochę podładuje :)