Temperatura rozgrzanego silnika, rozgrzewanie silnika, kompresja. Vitalitka 2T

Witam. Jaką mniej wiecej temperaturę powinien mieć silnik (50ccm, 2T, chłodzony powietrzem), aby móc już nim normalne jechać(60km/h), ile powinno się rozgrzewać? Nie mam u siebie wskaźnika temperatury, ale mam miernik na podczerwień. Jak odpalam, włącza się ssanie, potem gdy się wyłączy zaczynam jechać, najperw wolniej, i potem już szybciej. Jednak zauważyłem, że jak zacznę już powoli jechać na ssaniu, to skuter jest bardziej dynamiczny, zrywny, nie przez chwilę, tylko przez dłuższy czas(nawet jak ssanie już się wyłączy). Tak więc mam pytanie, czy zawsze trzeba czekać aż to ssanie się wyłaczy.

Jeszcze jedno:

Czy jak czasami muszę odpalać z dodaniem gazu, i jak z kopki (nawet na ciepłym) muszę odpalać z dodaniem gazu to czy to znaczy, że jest juz słaba kompresja? ;p SKuter na mocy i vmaxie nie stracił

Pozdrawiam :)

Zawsze na zimnym silniku jest zrywniejszy,przynajmnie mój.Czekasz aż ssanie się wyłączy i ogień,na włączonym ssaniu jak będziesz za ostro odkręcał manetkę to będzie go przymulać. Odpalanie z odrobiną gazu to norma.

Czyli jak ssanie się wyłączy to już mogę normalnie jechać te ponad 50/55/60? :D Szkodliwe będzie jak np pochodzi z 10-20 sec na ssaniu a potem będę jechał powoli ok 20 km/h? :)