Temperatura rozgrzanego silnika, rozgrzewanie silnika, kompresja. Vitalitka 2T

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Temperatura rozgrzanego silnika, rozgrzewanie silnika, kompresja. Vitalitka 2T

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe skuterek123 skuterek123 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #159827 Odpowiedź

  Michał
  Użytkownik
  • Postów: 280

  Witam. Jaką mniej wiecej temperaturę powinien mieć silnik (50ccm, 2T, chłodzony powietrzem), aby móc już nim normalne jechać(60km/h), ile powinno się rozgrzewać? Nie mam u siebie wskaźnika temperatury, ale mam miernik na podczerwień. Jak odpalam, włącza się ssanie, potem gdy się wyłączy zaczynam jechać, najperw wolniej, i potem już szybciej. Jednak zauważyłem, że jak zacznę już powoli jechać na ssaniu, to skuter jest bardziej dynamiczny, zrywny, nie przez chwilę, tylko przez dłuższy czas(nawet jak ssanie już się wyłączy). Tak więc mam pytanie, czy zawsze trzeba czekać aż to ssanie się wyłaczy.

  Jeszcze jedno:

  Czy jak czasami muszę odpalać z dodaniem gazu, i jak z kopki (nawet na ciepłym) muszę odpalać z dodaniem gazu to czy to znaczy, że jest juz słaba kompresja? ;p SKuter na mocy i vmaxie nie stracił

  Pozdrawiam 🙂

  #159836 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe HugoBoss
  HugoBoss
  Użytkownik
  • Postów: 3 266

  Zawsze na zimnym silniku jest zrywniejszy,przynajmnie mój.Czekasz aż ssanie się wyłączy i ogień,na włączonym ssaniu jak będziesz za ostro odkręcał manetkę to będzie go przymulać. Odpalanie z odrobiną gazu to norma.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #159838 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe skuterek123
  skuterek123
  Użytkownik
  • Postów: 292

  Czyli jak ssanie się wyłączy to już mogę normalnie jechać te ponad 50/55/60? 😀 Szkodliwe będzie jak np pochodzi z 10-20 sec na ssaniu a potem będę jechał powoli ok 20 km/h? 🙂

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Temperatura rozgrzanego silnika, rozgrzewanie silnika, kompresja. Vitalitka 2T
Informacje o Tobie: