Temperatura na głowicy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Temperatura na głowicy

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Zioman Zioman 1 miesięcy, 1 tygodni temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Zioman
    Zioman
    Użytkownik

Witam chciałem się dowiedzieć jaka jest temperatura na głowicy ponieważ zamontowałem w swoim skuterze termometr a sonde od tego termometra umieściłem głowicy pomiędzy żeberkami blisko świece zapłonowe i po 10 minutowej jeździe termometr pokazuje 100 stopni W związku z czym Takie pytanie czy to jest bezpieczne dla mojego skuta czy to jest normalna temperatura dodam że skuter aktualnie jest na dotarciu cylinder Stage6 Sport Pro MK2 70 Dodam jeszcze że gaźnik jest optymalnie wyregulowany i dysza 74 skuter do Zipp Quantum RC 2T

MM
    Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Użytkownik

100 stopni na żeberkach głowicy to żaden problem. Miej tylko uwagę na zalecenia producenta co do docierania cylindra.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Zioman
    Zioman
    Użytkownik

A do ilu stopni tak miej więcej może nagrzewać się taka głowica

MM
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

120-140. w motolotniach nawet do ponad 200 w 2T

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Zioman
    Zioman
    Użytkownik

To znaczy że jak miałem 100-110 to nic złego się nie dzieje i jeszcze jedno czy zbyt mała dysza ma wpływ na temperature

MM

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ma. im uboższa w paliwo mieszanka tym temperatura spalania rośnie.
    700-800 stopni jest bezpieczne. 850 i wyżej (900+) zaczynają płynąc tłoki, palić zwory, świecić wydech..itd
    ale to tez zalezy od materiału silnika.
    Np sym gts ma cylindry kryte ceramiką i one wytrzymują nawet 1400 wewnątrz. Tzn taka jest teoria.

Zdjęcie profilowe Zioman
    Zioman
    Użytkownik

U mnie jest mieszanka nawet nieco wzbogacona w paliwo widzę po kolorze świecy ale wolę żeby było za bogato niż za biednie. Więc mówisz że taka temperatura jak u mnie w głowicy na żeberkach to nic strasznego

MM
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zalezy gdzie mierzysz ale jak to jest faktycznie tem blisko cylindra na głowicy to bez tragedii

Zdjęcie profilowe Zioman
    Zioman
    Użytkownik

Ok dzięki to żeś mnie uspokoił

MM
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie