Temperatura na głowicy

Witam chciałem się dowiedzieć jaka jest temperatura na głowicy ponieważ zamontowałem w swoim skuterze termometr a sonde od tego termometra umieściłem głowicy pomiędzy żeberkami blisko świece zapłonowe i po 10 minutowej jeździe termometr pokazuje 100 stopni W związku z czym Takie pytanie czy to jest bezpieczne dla mojego skuta czy to jest normalna temperatura dodam że skuter aktualnie jest na dotarciu cylinder Stage6 Sport Pro MK2 70 Dodam jeszcze że gaźnik jest optymalnie wyregulowany i dysza 74 skuter do Zipp Quantum RC 2T

100 stopni na żeberkach głowicy to żaden problem. Miej tylko uwagę na zalecenia producenta co do docierania cylindra.

A do ilu stopni tak miej więcej może nagrzewać się taka głowica

120-140. w motolotniach nawet do ponad 200 w 2T

To znaczy że jak miałem 100-110 to nic złego się nie dzieje i jeszcze jedno czy zbyt mała dysza ma wpływ na temperature

ma. im uboższa w paliwo mieszanka tym temperatura spalania rośnie.
700-800 stopni jest bezpieczne. 850 i wyżej (900+) zaczynają płynąc tłoki, palić zwory, świecić wydech…itd
ale to tez zalezy od materiału silnika.
Np sym gts ma cylindry kryte ceramiką i one wytrzymują nawet 1400 wewnątrz. Tzn taka jest teoria.

U mnie jest mieszanka nawet nieco wzbogacona w paliwo widzę po kolorze świecy ale wolę żeby było za bogato niż za biednie. Więc mówisz że taka temperatura jak u mnie w głowicy na żeberkach to nic strasznego

zalezy gdzie mierzysz ale jak to jest faktycznie tem blisko cylindra na głowicy to bez tragedii

Ok dzięki to żeś mnie uspokoił