Technika jazdy skuterem

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #73911
  paliocz
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Dopiero uczę się jazdy skuterem, mam z tym problem polegający na tym, że przy małym łuku zwalniam gaz a skuter ledwo się toczy. Dodając gazu skuter się zrywa tak, że muszę wcisnąć hamulce i się zatrzymać. Po prostu nie chce wolno jeździć. Może coś jest zepsute???, a może coś wymaga regulacji???. Proszę o pomoc.

  #73912
  rogalczyk
  Użytkownik
  • Postów: 10

  A może po prostu dajesz na łukach za mało gazu, a przy przyspieszaniu dajesz gaz od razu na maksa? Też tak miałem na początku za bardzo przyzwyczaiłem się do rowera i zawracając zapominałem o gazie.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #73913
  mxx_rs
  Użytkownik
  • Postów: 706

  Skuter ma taką budowę, że rozpędza się w swój określony sposób.
  Przy lekkim (normalnym) dodaniu gazu rusza dość powoli i trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić.
  Pojedź sobie gdzieś gdzie nie ma ruchu i ruszaj delikatnie. Zobaczysz jak się zachowuje i będziesz mógł go wyczuć.

  A co do zakrętów – najlepiej zwolnić przed zakrętem/łukiem i nic nie robić w trakcie jego pokonywania.
  Dodawanie gazu podczas skręcania, jeśli będzie jakiś piach na drodze albo woda = uślizg tylnego koła i leżysz.
  Tak samo z hamowaniem … jeżeli zaczniesz hamować tyłem – zablokuje koło i zrobisz drifta (z tego może jeszcze uda Ci się jakoś skuter wyprowadzić), natomiast jak zablokujesz przód – leżysz.

  Najlepiej tak jak wspomniałem – na jakiś plac, parking, boisko – pojeździć, poćwiczyć i wyczuć skuter. To żaden wstyd uczyć się jeździć nawet i 50-tką.

  Powodzenia ! 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button