Technika Jazdy 2t

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Technika Jazdy 2t

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe zozi zozi 3 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #684634 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe zozi
    zozi
    Użytkownik

Witam, od niedawna jestem w posiadaniu swojego pierwszego mechanicznego jednośladu Malaguti XSM 50. Niestety nie ogarnąłem jeszcze tematu hamowania silnikiem. Kiedy puszczam gaz na dluższy czas powinienem wcisnąć sprzęgło kiedy je wciskam i puszczam po chwili moto szarpie ta sama sytuacja zdaza sie kiedy redukuje bieg i puszczam sprzęgło następuje gwałtowne szarpnięcie. A więc moje pytanie brzmi co robię źle że tak się dzieje? (Jeśli był juz taki temat mozecie mnie do niego odesłać)

zozi
    #684638 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli hamujesz silnikiem to nie wciskasz sprzęgła. sprzęgło wciskasz tylko przebijając bieg na niższy ale musisz to zrobić tak żeby ci silnik nie spadł na wolne obroty bo potem bedzie szarpnięcie.
    jeżeli nie zdążasz to dodaj lekko gazu zanim puścisz sprzęgło na niższym biegu. Trzeba zgrać obroty silnika i napędu i wtedy bedzie bez szarpania. Kwestia techniki.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #684646 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe zozi
    zozi
    Użytkownik

W Sensie chodzi mi o to że to jest 2t i w nim podobno nie mozna hamowac silnikiem wiec powiedzmy jak zjezdzam z górki to wciskam sprzęgło i po puszczeniu go następuje to szarpniecie

zozi
    #684652 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

można hamować silnikiem tylko że niezbyt długo – parenaście sekund go nie zabije.

Czyli przed puszczeniem sprzęgła musisz troche podnieśc obroty – tzn „przygotować silnik” na gwałtowny skok obrotów

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #684674 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe zozi
    zozi
    Użytkownik

Dobra tyle w sumie chciałem wiedzieć. Dzięki wielkie za pomoc

zozi

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Technika Jazdy 2t
Informacje o Tobie: