! Forum Skutery Tankowanie

Tagi: 

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 14 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pazior22
    pazior22
    Użytkownik

Cześć mam takie pytanie mam 15 lat i chciałbym się dowiedzieć czy moge normalnie tankować skuter na stacji benzynowej?

Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

Nie bo pozwa cie do sadu! Pozniej zamkna w klatce na 3 lata.

.. Bez polskich znak’o’w .

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Możesz. Co to za pytanie? Jak nie umiesz to poproś miłego pana obok by zrobił to za ciebie, albo cie naumiał. Nic trudnego, ani dziwnego.

Tezia :*

Zdjęcie profilowe pazior22
    pazior22
    Użytkownik

umiem tankowac tylko nie wiedziałem czy moge myslałem że trzeba miec 18 lat

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

To źle słyszałeś…

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe wodka85
    wodka85
    Użytkownik

własnie ze dobrze słyszał , zgodnie z artykułem 22 z paragrafu 156 kodeksu karnego , niepełnoletni nie może sam bez prawnego opiekuna lać benzyny do skutera czy tez innego pojazdu mechanicznego , jak i do kanistra , są stacje beznynowego np Bliska czy tez Statoil które pozwalają na tankowanie po uprzednim okazaniu pisemnej zgody jednego z rodzica lub innego prawnego opiekuna , wykaz tych stacji można znaleźć na stronie MSWiA .
    Przepis ten wszedl w życie całkiem niedawno bo w 2009 r , po przypadkach gdy maloletni po tankowaniu skuterów spuszczali z nich paliwo i używali go produkcji koktajlów mołotowa którymi później obrzucali gimnazja w odwecie za złe oceny w szkolach 🙂

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Przepisy a rzeczywistość… Pokaż mi chociaż jedną stację która nie sprzeda komuś benzyny bo nie jest pełnoletni. Dla nich to zysk a w obecnych czasach każda złotówka się liczy. Tyle czasu już jeżdżę i jeszcze ani razu nie widziałem żeby komuś sprawdzali dowód na stacji za tankowanie.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe serafinq
    serafinq
    Użytkownik

wodka85 napisał:

własnie ze dobrze słyszał , zgodnie z artykułem 22 z paragrafu 156 kodeksu karnego , niepełnoletni nie może sam bez prawnego opiekuna lać benzyny do skutera czy tez innego pojazdu mechanicznego , jak i do kanistra , są stacje beznynowego np Bliska czy tez Statoil które pozwalają na tankowanie po uprzednim okazaniu pisemnej zgody jednego z rodzica lub innego prawnego opiekuna , wykaz tych stacji można znaleźć na stronie MSWiA .
    Przepis ten wszedl w życie całkiem niedawno bo w 2009 r , po przypadkach gdy maloletni po tankowaniu skuterów spuszczali z nich paliwo i używali go produkcji koktajlów mołotowa którymi później obrzucali gimnazja w odwecie za złe oceny w szkolach 🙂

Ta już widzę jak idę z zgodą rodziców żeby móc tankować..;d

Prawo nawet i dobre ale nikt na to niezwraca uwagi

Romet 767 (2007r) Przebieg- 20605km cylinder 72ccm (spoczywaj w spokoju)
    Zipp pro 50 (2012r) Przebieg- 12370km cylinder 125ccm Loncin

Serwis Skuterów, motorowerów i quadów!
    „Naprawmoplik.pl” działamy w mikołowie okolice katowic
    Dla użytkowników skuterowo.com specjalne ceny!

Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Na Orlenie, przynajmniej w Kadzidle, takich cudów nie ma i z kolegami tankujemy pod korek, bierzemy oleje, czyścimy maszynki, pompujemy opony, płacimy i odjeżdżamy :). Przepis a rzeczywistość. Przestrzegają tego chyba tylko jakieś pojedyńcze stacje na terenie całego kraju.

Tezia :*

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

hahahaha fajny przepis. Już setki razy tankowałem skuter. Bliaska, Orlen, Statoil, BP. Wszędzie. W centrum miasta, w największym ruchu, i NIKT SIĘ NIGDY NIE PRZYCZEPIŁ.

PS Jak skuter jest zarejestrowany tylko i wyłącznie na mnie, to ja jestem jedynym właścicielem skutera, a co za tym idzie sam sobie pozwalam kiedy mogę sobie tankować a kiedy nie.
    Kolejna sprawa to może taka, że wyglądam jak bym miał ponad 20 lat?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie