Tankowanie skutera - za ile?

Cześć, za ile Wy tankujecie swojego skutera, gdy zejdzie wskazówka poziomu paliwa na rezerwe? Ja za 20zł i to jest full.

to chyba zależy od pojemności zbiornika i ceny paliw, nie da się tak jednoznacznie powiedzieć ;) Jedni mają zbiornik 6l inni 5 a również na różnych stacjach cena paliwa jest inna. Twój Romecik za to bardzo dużo pali.

madi napisał:

to chyba zależy od pojemności zbiornika i ceny paliw, nie da się tak jednoznacznie powiedzieć ;) Jedni mają zbiornik 6l inni 5 a również na różnych stacjach cena paliwa jest inna. Twój Romecik za to bardzo dużo pali.

Pali bardzo dużo, a zbiornik 4l... (na oko) nie wiem o co c'man... Jeszcze chciałem się dowiedzieć, po ile mam tankować (wiadomo, dla mnie 20 to dużo, bo nie pracuje), żeby nie być "żydem".

Ja ostatnio, tankowałem (widać na motostacie) na BP , jeżeli chodzi o teraźniejsze ceny paliw, miałem na pograniczu rezerwy 'odpowiednią' ilością.

Cena tankowania - 17,03
Stacja - BP
Cena paliwa - niepamiętam :)
Tankowanie - Do pełna (jak zawsze)
Bak - 4,5l
Spalnie - (ciągle dotarcie) ok.2,7 l./100km

Też mój 'Romet' (Router) dużo pali, tak mi się zdaje ale przy drugim razie motostat pokaże mi jaką mam średnią...dokładnie

dodge napisał:

Ja ostatnio, tankowałem (widać na motostacie) na BP , jeżeli chodzi o teraźniejsze ceny paliw, miałem na pograniczu rezerwy 'odpowiednią' ilością.
Cena tankowania - 17,03
Stacja - BP
Cena paliwa - niepamiętam :)
Tankowanie - Do pełna (jak zawsze)
Bak - 4,5l
Spalnie - (ciągle dotarcie) ok.2,7 l./100km
Też mój 'Romet' (Router) dużo pali, tak mi się zdaje ale przy drugim razie motostat pokaże mi jaką mam średnią...dokładnie

4T mało pali, a 2T dużo - zwłaszcza, że ma przejechane prawie 700km, więc nadal (dla mnie) jest na dotarciu. Lejesz mając włączony zapłon (widać przesuwającą się wskazówkę.)?

Jak to za ile?
Skuter to nie ciężarówka, żeby miał 700l baku. Skuter ma 5l, więc chyba nie opłaca się tankować po 10zł ;D Tak samo jest bezsensowne jechać dalej na stacje, bo tam jest paliwo 5-10gr tańsze... Ile zaoszczędzisz 50gr? ;D W takiej ciężarówce rozumiem, bo to masz 70zł, no ale nie w skuterze.

O też mam 700 km ;)
Na ogu nie ale ostatnio tak zrobiłem, mój znajomy zawsze tak robi to też chciałem spróbować, ale on nie musi kluczykiem baku otwierać...
a ja tak i trochę to trwało.

Ryglos napisał:

Jak to za ile?
Skuter to nie ciężarówka, żeby miał 700l baku. Skuter ma 5l, więc chyba nie opłaca się tankować po 10zł ;D Tak samo jest bezsensowne jechać dalej na stacje, bo tam jest paliwo 5-10gr tańsze... Ile zaoszczędzisz 50gr? ;D W takiej ciężarówce rozumiem, bo to masz 70zł, no ale nie w skuterze.

Dokładnie Ryglos, i jeszcze warto dodać że więcej spalisz benzyny niż zaoszczędzisz...

Ryglos napisał:

Jak to za ile?
Skuter to nie ciężarówka, żeby miał 700l baku. Skuter ma 5l, więc chyba nie opłaca się tankować po 10zł ;D Tak samo jest bezsensowne jechać dalej na stacje, bo tam jest paliwo 5-10gr tańsze... Ile zaoszczędzisz 50gr? ;D W takiej ciężarówce rozumiem, bo to masz 70zł, no ale nie w skuterze.

Hah, ja mam dwie stacje obok siebie Orlen i SKR. Na SKR'ach jest paliwo o 1gr tańsze, więc 5gr mi różnicy nie robi (:P). Więc polecacie lać do pełna, niż do nie pełna (nie brzmi to dobrze)?

Do pełna, zawsze...

tak, od czapy, jak wrzucić wyniki z motostatu na skuterowo ?

25 zł i mam zalane na 270 km

dodge napisał:

tak, od czapy, jak wrzucić wyniki z motostatu na skuterowo ?

Twoje pojazdy - sygnaturka - pokaż kod.

I wkleja się go na podpis ?

dobra, dzięki już wiem

dodge napisał:

I wkleja się go na podpis ?

Tak

U mnie stacje benzynowe są dookoła-do wyboru do koloru,tankuje przeważnie na Orlenie.Cały bak za ok 26zł i starcza gdzieś na 250 km jazdy.
Benzyna coraz droższa 5,30 l.

CactusMan napisał:

U mnie stacje benzynowe są dookoła-do wyboru do koloru,tankuje przeważnie na Orlenie.Cały bak za ok 26zł i starcza gdzieś na 250 km jazdy.
Benzyna coraz droższa 5,30 l.

Noo, mnie to nieco straszy, niedawno co tankowałem za 4.98zł, a teraz u mnie 5.36zł i ciągle w góre. :/

U mnie na BP (Łomianki wylotówka z W-wy) to wczoraj stała po 5,60

Na szczęście dla skuterowców róźnice w cenie mają bardziej znaczenie psychologiczne niż finansowe- widząc paliwo po 5,24 na stacji auchan a potem po 5,60 na bp jest pokusa by tankować taniej.... ale po kalkulacji okazuje się że na 1 baku można w ten sposób zaoszczędzić raptem 2 zł

skuter jest najtańszym środkiem transportu. nawet auto z gazem jest droższe w tankowaniu. nie mówiąc o samochodzie na benzynę czy olej

Lać do pełna