Tani kask szczękowy

Witam szybkie pytan ile kosztuje stosunkowo tani kask szczękowy z poliwęglanu lu n włókna szklanego z blendą? Bo nie mam dużo pieniędzy a bezpieczeńsyo dla mnie też się liczy. Jak nie znajde nic w miare niskiej cenie to kupie integrala mt rhunder 3 sv.

poliweglan to materiał na szybki kasków a nie kaski.
Przywoite (bez szały ale poprawne) kaski to tak od 300 w góre za jakies LS2 lub coś z tej półki

W takim razie co powiesz na to? Kask z poliwęglanu jak nic https://motobanda.pl/kask-mt-thunder-3-sv

Ogólnie sorry za ortografie ale pisane na telefonie.

on nie jest z poliwęglanu. to straszne uproszczenie na poztrzeby marketingu. to wszystko tzw termoplastik czyli rózne poli-cośtam z domieszkami żywic wiec generalnie włókno szklane z domieszką syntetyków. Taki “pasztet z zająca z domieszką koniny” tylko proporcjee są takie że 1 zając na 1 konia.
Są takie hardcorowe policarbony a nie poliwęglany i mają własne nazwy patentowe - Lexan, Makrolon… itd i z tego robia te kaski z wyższej półki.

To dziwne bo, termoplastik ABS’’ jest tam w oddzielnej kategorii i jest czymś innym przynajmniej według tej i paru innych stron na które patrzyłem.

poliwęglan to też termoplatik. wszystkie tworzywa sztuczne formowane na gorąco to termoplastiki - zderzaki samochodowe, rury pcv, szybki kasków, butelki coca coli, obudowy pilotów i telefonów… w zasadzie 95% plastików które cie otaczają to termoplastiki.
To tak samo jak prawie nikt ci nie powie czy coś jest blaszane, metalowe czy stalowe albo żelazne - mało kto obczaja takie niuanse. Zresztą materiał skorupy to tak że 40% własciwości ochronny kasku. Jest ważny ale nie kluczowy.

Aha ok. To wracając do tematu czy mt thunder 3 się nada?

I tak wiem to nie szczękowy a integraj ale widziałem dużo dobrych opini na jego temat. I prawie każdy mówił że lepszy od ls2.

one wszystkie w tej klasie podobne jakościowo i cenowo. ważne zeby ci dobrze na głowie leżał