Tani chińczyk na początek czy coś lepszego.

Otóż myśl kupna skutera zaświtała rok temu, ale jakoś zleciało i nic nie zrobiłem w tej sprawie. Teraz na jesień postanowiłem kupić jakiś skuter. To będzie mój pierwszy jednoślad. Obecnie jestem w 2 klasie technikum więc jak to wiadomo w moim wieku pewnie kilka upadków zaliczę. O skuterze na początek myślałem jakimś tańszym i raczej nówka. Z racji tego, że zbytnio na naprawie się nie znam. I nie wiem czy na początek kupić np. Toros'a f16 czy Router Bassa. Zależy mi na niskiej cenie. Myślałem o jakimś Zippie ale czy Zipp dużo się różni jeżeli chodzi o awaryjność względem Torosa lub Bassa ?

To zależy jaki masz budżet czy jesteś np. wysoki itd. Oba marketowe modele, które podałeś są niewielkie, mają 10 calowe koła i dwa bębnowe hamulce czyli najbardziej podstawowe wyposażenie. Zipp Basic ma np. przedni hamulec tarczowy. Mimo wszystko są to bardzo podobne sprzęty, różnią się jedynie szczegółami.

Ogólnie Zipp-y bardzo awaryjne...

po 1 cała chińszczyzna jest podobnie awaryjna i to już stwierdzam z doświadczenia - ale za hamulec tarczowy warto dopłacić, bo jednak komfort z tarcza jest znacznie większy, na marki nie patrz

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że wszystkie maszyny z państwa środka są podobnie awaryjne. Jednak te o lepszej renomie cenią się na poziomie produktów tajwańskich.

Wysoki ani jakiś tęgi nie jestem. Mam 170cm i warzę 60 kg więc jeżeli chodzi o mnie to wolałbym jakiś mniejszy skuter. Tylko się zastanawiam, czy taki skuter za te np. 2200 różni się wiele od takiego Routera lub Torosa bo jak by nie patrzeć to za 2200 nówka to też chinol.

Ogólnie silniki to jest wszystko to samo - dużym plusem tych sprzętów jest to że przy posiadaniu podstawowej kultury technicznej podczas obsługi to te silniki są naprawdę mocną stroną tych sprzętów. Jak widzisz po moim przebiegu da się tym dużo przejechać - nie miałem żadnej awarii wynikającej z uszkodzenia elementów silnika. Nie patrz na posty wyżej o awaryjności Zippa - jak widać na moim przykładzie to nieprawda. Po prostu dbamy i użytkujemy zgodnie z przeznaczeniem, a wtedy motorower odwdzięczy się długą bezawaryjną jazdą. Ciekawą propozycją dla Ciebie byłby Zipp Parco - tani skuter jednak wykończony lepiej od marketowych kuzynów:
http://otomoto.pl/zipp-inny-parco-wyprzedaz-M3338832.html

A ogólnie jak stoją z cenami Bassy i Torosy ? Obecnie u mnie w Tesco jest bass w cenie 1500zł, lecz na razie nie kupuję, myślę coś koło końca września, początek października. Jeździł nim będę tylko po asfalcie, po mieście raczej, czasem gdzieś dalej z 20 - 30 km. Trochę się zastanawiam, bo każdy nagaduje na te chińczyki, że to się psuje od razu itp. Przy dbaniu o skuter, jest szansa, że wytrzyma kilka lat ?

Toros 1400-1800zł i gdy będziesz dbał to długo wytrzyma

A jeszcze jedno, gdzie lepiej kupić. Tesco itp markety czy w u dystrybutora np. Zipp ? Duża jest różnica cenowa ?

Jest te parę stówek więcej lecz warto dopłacić za wspomniane Parco chociażby ze względu na tarczę z przodu i podobno sporo lepiej wykonane plastiki jak w "marketówkach".

A się zapytam, czy bliżej jesieni idzie coś kupić ?Bo w marketach raczej po sezonie, dzisiaj byłem w salonach ze skuterami to mnie wyśmiali jak powiedziałem o torosie i bassie -.-

allegro.pl

Też brałem pod uwagę, ale czy nie trzeba pierw zobaczyć na żywo ? Kupował ktoś z was z skuter na necie ?

http://tablica.pl/oferta/skuter-kinroad-v-max-70km-h-nie-yamaha-aprilia-ID1wFw9.html SPRZEDAM PILNIE !

A co myślicie o tych dwóch, jak za taką cenę:

http://tablica.pl/oferta/skuter-yamaha-axis-50cmm3-ID1p105.html#dc8bc296;r:17;s:

http://tablica.pl/oferta/honda-sfx-sport-49cm3-IDgVwt.html#b8f880b3;r:17;s:141

I czy np. taka yamaha z 97 roku jest lepsza niż nowy chinol ?

Yamaha wygląda jakby stała z pięć lat pod chmurką.Moim skromnym zdaniem to 15-to letni wrak.Nie jestem też pewny czy sprzedający ma wszystkie wymagane dokumenty.Myślę że nowy Chińczyk jest lepszą opcją.Jak będzisz o Chinola dbać to będzie Ci długo służyć.Jeśli odrazu zaczniesz myśleć o tuningu,wymianie cylindra itp to długo nie pojeżdzisz :).

Tuning w gre nie wchodzi, pierw mam zamiar nauczyć się dobrze jeździć, dopiero jak go dobrze dotrę to może za jakiś rok zdejmę blokade. Czyli odpuścić używki i zakupić jakiegoś chinola na początek :)

Tak lepszy nowy chinol niż 15 letnia skatowana pordzewiała porysowana markówka

A czy Router Metro City różni się czymś od Bassy prócz lekkim wyglądem ?