T-rex problem z bezpiecznikiem

Witam
W skuterze T-rex Magnusa notorycznie przepala się bezpiecznik, jest to kłopotliwe bo dzieje się tak craz częściej.
Nominalnie był 5A ale i 10A pali się jeszcze szybciej.
Nie mam pojęcia co m,a na to wpływ.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam Gerard

Po prostu jest zwarcie. Gdzieś przewód prądowy dotyka do masy (ramy, osłony metalowej jakiegoś urządzenia). Dotąd dokąd nie znajdziesz gdzie jest zwarcie bezpiecznik będzie się przepalał. Zaobserwuj w jakich okolicznościach to dzieje się. Np. po włączeniu świateł, lub wciśnięciu hamulca, zatrąbieniu. Wtedy będziesz wiedział gdzie szukać awarii.

thx:)
pali się po włączeniu świateł :(
bedzie dużo szukania

baranina napisał:

thx:)
pali się po włączeniu świateł :(
bedzie dużo szukania

zerknij do reflektora, tylnej lampy lub przełącznika świateł ;)

dzięki wszystkim za pomoc.
przyczyną palenia bezpiecznika a w konsekwencji nadpalenia lekko wiązki były dwa zwisające kabelki pod zegarami - wyglądalo ta tak jakby były przygortowane do podłączenia halogenów. w każdym razie były fatalnie zabezpieczone.
po kłopocie. dzięki za pomoc i pozdrawiam Gerard.

Witajcie !Wkleje wpis w tematy z paleniem bezpiecznika,bo pisalam w jednym ale nikt nie odpowiada( nie czytaja ludzie?) ;-)Kurczatko ja tez mam problem z bezpiecznikiem i nie wiem gdzie szukac:/ Longjia LJ125T-5 rok 2013 dopiero 350 km przejechane a juz mi bezpiecznik przepala co chwile musze nowy lub na sztuke robic:/Nie mam kiedy dac do serwisu bo ciagle do pracy mi skuter potrzebny by dojechac a po za tym kupilam go na wysylce czyli 700 km ode mnie (nowy) i trudno mi go im odeslac teraz:/ Moze pomozecie w czym grzebac i szukac;) Podam obiawy,moze cos pomoze opis... Probowalam juz obczaic czy np przy hamowaniu czy przy wlaczeniu swiatel czy dodaniu gazu czy wylaczeniu pali ten bezpiecznik ale nie ma na to reguly nawet jak stal zgaszony to na drugi dzien bezpiecznik wywalilo.Dzisiaj szukalam jakiegos zwarcia na kablach(posciagalam owiewki ale nic nie znalazlam takiego by cos mnie zaniepokoilo:( Mam tak juz od jakis 3 dni z tym bezpiecznikiem.Jak strzeli bezpiecznik to na tacho strzalki i paliwa i ladowania spada,czasem np jak albo przyhamuje albo dodam gazu to tak np ladowania strzalka sie kiwa tak miedzy polowa czasem wpadnie na 3/4 i znowu na czerwone pole i tak sobie skacze ...zegar sie swieci ale przy kazdym hamowaniu przeskakuje na inna (pelna godzine) (ufo?) ,swiatla dzialaja kierunki tez (prod tyl) ale kierunki szybciej chodza tak jak np w aucie ktoras zarowka strzeli to kierunkowskaz szybciej miga tak jest w skuterze z tym ze z przodu i tylu dzialatyle ze szybciej:/ no a jak go juz zatrzymam i wylacze to nie odpala musze zmienic bezpiecznik lub sztukowac go ciekim drucikiem:/ Chy ma ktos pomysl na to co by moglo byc?Czy przy np walnietym akumulatorze tez bezpiecznik wywala? No ale kurde ten skuter nowy jest 350 km przejechane ...cholerka ta Azjatycka robota;//// prosze o jakis pomysl na co zwrocic uwage i gdzie pogrzebac ;) Z gory dziekuje ;)