Szybka pomoc w doborze akumulatora

Siemka.
Potrzebuje zakupić akumulator na nowy sezon tylko nie wiem jakiej firmy i mocy. Obecnie w swoim Kymco S8 jest MOTOPOWER CBTX7A-BS. Ale już się skończył po ponad 3 latach użytkowania. Może by tak kupić np. CBTX9A-BS Unibata,Varta ?? W czasie sezonu jeździłem z kolegą z tego forum tylko nie pamiętam jak się nazywa który miał z UPS-a akumulator i mówił że jest świetny.

akumulator kup z boscha najlepsze u mnie w skuterze byłym 4 lata i jeszcze dziewczyna co jej sprzedałem jedzi na nim a to już gdzieś 6 rok

hehehe... dobre. potrzebujesz szybkiej pomocy na nowy sezon. Nowy sezon za 4 miesiące...
Z aku to jest taka sprawa ze nawet jak kupisz boscha (nie spotkałem w żadnym skuterze) to umrze jak bedzie stał rozładowany kręceniem bo nie chciał odpalić Ci skuter, umrze od ciągłego męczenia silnika na prostowniku z rozruchem, umrze od słabego ładowania, umrze od popsutego regulatora napięcia w skuterze, umrze jak będzie słaby styk przy zaciskach, umrze jak zostanie na zimę bez ogrzewania.
Chińskie aku za 70 zł też wytrzyma 2 sezony jak będziesz o niego dbał.

No znalazłem Boscha i jest tańszy od Unibata i Varty :)tylko czy kupić 7A czy może 9A ??
http://allegro.pl/akumulator-bosch-12v-7ah-120a-l-150-x-66-x-94-i3666151490.html

ten byłby dobry ale może mieć za duży prąd rozruchowy jak na skuter

Hehe na nowy sezon to chodzi o to że sprzedaje swojego potwora a osoba która będzie nim jeździła jeździ cały rok wiec można powiedzieć na nowy sezon czyli zimowy :)

Bierz 7ah. Większy chyba nie potrzebny:)

Większy jest około centymetra wyższy i może się nie zmieścić. A ta siódemka ma szesć zmperogodzin, a dziewiątka osiem - tak wyglada prawda dla ścisłości.

Używałem Yuasy i byłem bardzo zadowolony. Z oszczedności kupiłem Quand-a i jest dużo gorszy.

Dzieki za podpowiedzi