Szukam Skuterka 2t do 3500 zł. :)

Siemka :D
To mój pierwszy post na forum.
Szukam jakiegoś skuterka 2t :)
Oto,co musi maszyna posiadać:
-Dźwięk kierunkowskazów,
-Silnik 2t lub jeżeli jest w miare mocny to 4t
-dobrze by było,jakby się w nim znalazło chłodzenie cieczą :)
-Dosyć dobrze umiejscowione i dobrze świecące lampy (bezpieczeństwo to podstawa!)
-Głośny klakson
-Sportowe akcenty(chociaż niekoniecznie)
Skuter nie może mieć więcej niż 20 000 km przebiegu.Obojętnie,czy używka czy nówka.Nie uszkodzony!
I dobrze by było,żeby był na górnej granicy 3000-3500 zł :D
Pozdro

"Obojętnie,czy używka czy nówka" i ty chciałeś chłodzenie cieczą. Nie wiem szukaj jakiegoś speedflight .

Może Keeway RY6? Mój kolega takiego ma i nie narzeka ;). Chłodzenie powietrzem, ale to nie przeszkadza jeśli umiesz się opanować. Kolega śmieje się, że kierunki są głośniejsze od klaksonu :D. Wygląda całkiem fajnie, w lusterkach widać sporo. Światła są dobrze umiejscownione, wydajne, dobrze oświetlają drogę. Kolega dał za niego 4 tyś. ale myśle że uda ci się znaleźć za 3,5.

lop16- Romet 717 Ciecz to chyba najtańszy nowy skuter chłodzony cieczą :)
Najbardziej chciałbym jakąś markową używkę,odpuszczając sobie chłodzenie cieczą :D

Cały czas nad tym rometem myślałem ale nie napisałem nic ponieważ on chyba nie zmieści się Ci w 3500tyś zł.

A co powiecie na Keeway'a Hurricane albo Zipp Quantum ?
Wiem,że nie spełniają niektórych wymagań,ale to spoko skutery :)

Ten romet 727 2t ciecz 4000zł

Hmm a może:
Yamaha Aerox
Aprilia sr gaźnik
Peugeot Speedfight 2
Spokojnie do takiej kwoty znajdziesz coś fajnego.

Mich4l napisał:

Hmm a może:
Yamaha Aerox
Aprilia sr gaźnik
Peugeot Speedfight 2
Spokojnie do takiej kwoty znajdziesz coś fajnego.

myślałem nad speedfight'en 2 wrc,ale chyba nie ma dźwięku kierunków :)

Ale po co Ci jest dźwięk jak jest kontrolka?

Bo kontrolka nie zawsze jest widoczna,np. jak słońce mocno świeci :)

Ok.Przekonałeś mnie.
Dźwięku kierunków chyba nie potrzebuję,ale dobrze by było,jakby był obrotomierz :)

Po cholere Ci obrotomierz w automacie? Chyba tylko dla szpanu przed kolegami.. Wykręcisz se z jakiegoś poloneza ze szrotu uczepisz na drut i masz obrotomierz..

obrotomierz dobra rzecz, dźwięk kierunkowskazów również ale zapewniam Cię że jakbyś miał do wyboru albo to albo to, wybrał byś obrotomierz :)

Nie powinieneś rezygnować z wyboru skutera bo nie ma dźwięku kierunkowskazów czy obrotomierza, owszem miłe dodatki ale nie bezwzględna konieczność.

solaciak napisał:

obrotomierz dobra rzecz, dźwięk kierunkowskazów również ale zapewniam Cię że jakbyś miał do wyboru albo to albo to, wybrał byś obrotomierz :)

No powiedz mi teraz do czego ci ten obrotomierz w SKUTERZE jest potrzebny?

Cóż...mówię,że ten dzwięk i obrotomierz to nie jest konieczna konieczność ;) .
Tak się zastanawiałem nad TGB Mystique...miałem go wypożyczonego na tydzień i strasznie fajnie się nim jeździło :)
Tylko to spalanie...6l/100km ;/
Znacie jakieś sposoby(prócz regulacji obrotów i gaźnika,bo to było zrobione),żeby obniżyć spalanie?
Wiem już,jakich marek skuty chcę:Zipp,Yamaha,Kymco,TGB,Keeway,Peugeot.
Ewentualnie Romet,ale to tylko 717 ciecz...do 3500 ciężko będzie :)

A co do obrotomierza w sqt:
Jest to przydatne,jeżeli nie chcemy piłować naszej maszynki na wysokich,ba! na najwyższych obrotach,jeżeli np. nie słyszymy dźwięku silnika(dobre wygłuszenie :) ) albo jeżeli coś przerywa,a my chcemy wiedzieć na jakich obrotach to się dzieje
Pozdro :D

Zyxon napisał:

A co do obrotomierza w sqt:
Jest to przydatne,jeżeli nie chcemy piłować naszej maszynki na wysokich,ba! na najwyższych obrotach,jeżeli np. nie słyszymy dźwięku silnika(dobre wygłuszenie :) ) albo jeżeli coś przerywa,a my chcemy wiedzieć na jakich obrotach to się dzieje
Pozdro :D

Wygłuszenie.. Przecież jak masz manetkę na full przekręconą to logiczne że piłujesz na najwyższych obrotach :) do tego nie trzeba słuchu :)

Jeżeli ci coś przerywa to szukasz usterki a obrotomierz rzadko kiedy Ci pomoże :)

Nektóre kaski aż za nadto wyciszają wszystko do okoła i wtedy właśnie obrotomierz może być przydatny. Ale w sumie po co to komu kto ma sprawne uszy? :D Fajny bajer ale nieprzydatny. Może Yamaha Aerox?

To troche dziwne te spalanie w TGB ;). 6l to już sporo. Mój Hurricane co prawda zablokowany do 55 ale nie przekroczył chyba 3,5 l nigdy.