Sztuki walki...

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Elo!
    Chciałbym się was zapytać jakie są ciekawe sztuki walki typu kickboxing muay thai… nie karate czy teakwondo… wolę bardziej box + użycie nóg … chciałbym się zapisać do jakiejś szkółki żeby była blisko mnie tylko nie wiem na co… i co może być interesujące żeby mnie nie nudziło, co się robi na pierwszych treningach, co dalej itd. 🙂
    Może by się tu głównie Carmen wypowiedziała ? =>

Anonim
    Gość

Aikido
    Ju-Jitsu
    Judo
    Sumo xDDDDD
    Krav maga
    Ninjutsu
    Taekwondo
    coś tam sobie wybierzesz zapewne xD

na każdych treningach sztuk walki co by to nie było na początku wedlug mnie 99% szans że będą ćwiczenia rozciągające mięśnie, na kondycje, wzmocnienie mięśni, bieganie, pompki na 100% brzuszki żeby brzuch wzmocnić i takie wzmacniające i do tego ćwiczenia techniczne jak wykonywać uderzenia i ćwiczyć technikę z powietrzem a potem to z partnerami może jakieś klepanki itd ;p

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Gość

klepanki no to by mnie zaciekawiło najbardziej 🙄 no ale jak ktoś ma okulary to pewnie nie bardzo no nie ? soczewki muszą być jak już ❓
    A które z tego wszystkiego jest najciekawsze ??? bo jak na razie to do gustu mi przypadło Muay Thai :mrgreen:
    A do sumo to ja bym musiał chyba do wagi super lekkiej :mrgreen: 😛

Anonim
    Gość

Judo jest super 😀 Może mało… bark bijatyki, ale za to efektowne(+używa się nóg). Efektowne szczególnie, gdy przeciwnik jest sporo większy od ciebie, a ty powalasz go jednym ciosem. Uwierzcie, że bardzo wygodne do stosowania w praktyce 🙂 Polecam JUDO!

P.S. wymaga lekkiego przypakowania 😉

Anonim
    Gość

Na kickboxing chodzę już ponad rok. Chciałbym się jeszcze zapisać na muay thai – wszystko to zmixować 😛

Ogólnie to wybieraj pomiędzy kickiem, a muay thai – przynajmniej mnie najbardziej zaciekawiły. Tak w ogóle to „Walczy człowiek, a nie styl” 😛

Jak masz jakieś pytania to wal śmiało 🙂

Anonim
    Gość

Adverion napisał:

klepanki no to by mnie zaciekawiło najbardziej 🙄

to się przyzwyczaj że w żadnej wschodniej sztuce walki szybko do klepanek nie przejdziesz ;p ja karate ćwiczyłem calusienki rok i do klepanek daleko było ;p wujek jakieś też coś ćwiczy od września i mówi że ci co 2 rak ćwiczą dopiero mają takie klepani także..
    w okularach na ćwiczenia praktyczne raczej nie bardzo bo Ci spadną ktoś rozbije, na WF w szkole w okularach biegasz, chyba nie ;P
    nie ma takiej sztuki że się zapisujesz a za tydzień już na macie ćwiczysz ;p
    tak wgl to powiem Ci szczerze że według mnie wszystkie te sztuki walki to jedno i to samo ;p
    jak z np. z rapem są rozne podgatunki (hip-hop ragga hip house jazz-hop itd) a w sumie to jedno i prawie to samo ;p
    tak samo według mnie z tymi sztukami walko, wszystkie są wschodnie i pewnie korzenie mają w jednej wspólnej sztuce jakiejś starej 😛 nie ważne jaka sztuka walki tylko jak się do niej przykładasz, jak będziesz ćwiczył z sercem i najlepiej jak potrafisz a nie źlewał to przy każdej sztuce będziesz równie silny i będziesz mógł sobie poradzić spokojnie z osiedlową „gangstą” nawet 1 na kilku tylko na efekty takie nie licz po 1 roku cwiczeń bo to trzeba ćwiczyć dość długo 😛
    a jak jesteś zwinny to możesz jeszcze nad capoeirą pomyśleć ;P nie jest stworzona aby rozwalać samemu tuziny wrogów jak na filmach tylko to połączenie tańca z walką jakby 😛

Anonim
    Gość

Mafioz napisał:

nie ma takiej sztuki że się zapisujesz a za tydzień już na macie ćwiczysz ;p

są, zapasy ;]]

Anonim
    Gość

Ktoś Ci tam poradził aikido – nie idź na to ! no chyba, że zamierzasz to ćwiczyć bez przerwy gdzieś z parę lat 😛 bo dopiero wtedy coś się umieć. Jak wyjdziesz powiedzmy po roku to będziesz znał co najwyżej pozycje 😀 Idź na kickboxing jak lubisz boks + kopanie. Nie zapomnij o rozciąganiu bo w kickboxingu to potrzebne.

Anonim
    Gość

wytłumaczcie mi jak najwięcej o Krav maga, bo koleś ode mnie z klasy chodził i nieźle potrafi napie**alać 😀 (i jest trochę tępy XD)

Anonim
    Gość

wiktor24, to se poczytaj na necie leniu a nie wszystko na tacy, a jak kolega chodzi to się go spytaj po prostu jak chodzi to na pewno odpowie na twoje pytania -.-
    powiem ci że to izraelska sztuka walki, i komandosów czy inne takie oddziały w ameryce i grom w pl też są szkoleni z tego tak czytałem przynajmniej ;p
    to jest głównie do obezwładniania ludzi jak Ci nóż do gardła przystawi to umiesz się wybronić i mu jeszcze zajebać xD

Anonim
    Gość

Generalnie powiem tak ;]

Trenuję karate 9 lat i.. nie, nie będę mówił, żebyś olał boks, kickkobxing, muay czy inne sporty/sztuki walki ;]

Wszystko zależy od trenera ;]

U mnie karate przede wszystkim – kata, kihon, kumite – i generalnie to robimy, ale też często się zdarza, że ćwiczymy typową samoobronę na ulicę, obrona przed nożem, jakąś pałką, baseballem itd. Poza tym – elementy aikido, taekwondo, innych styli karate (trenuję Shotokan) itp itd

Jakbyś chciał spróbować ew. karate to poszukaj szkoły, która naucza stylu Kyokushin <- moim zdaniem bardziej nastawiona na walkę odmiana.

Mam tylko JEDNO takie najważniejsze pytanie 😀 Lejesz się z kimś, że zależy ci na klepaniu? Bo tak naprawdę ile możesz mieć takich „walk” na ulicy?
    I tak najlepsza samoobrona to strzelić w ryj i spieprz*ć.
    Na nic ci się przyda boks, kungfu, muay, karate itd itp jeżeli nawet kilku ludzi będzie 🙂 Bedziesz z jednym się mocowal od drugiego dostaniesz w leb.

Chyba, ze chcesz zostac zawodowcem 😀 To wybierz dziedzine, za ktora placa najwięcej 🙂

Anonim
    Gość

Shakin napisał:

Bedziesz z jednym się mocowal od drugiego dostaniesz w leb.

chyba że jesteś Bruce Lee albo Chuck Norris xD
    ale jak chcesz się zapisać na coś żeby za rok moc przeorać ryj znienawidzonemu koledze to zapomnij, w takim czasie nie zdobędziesz takiego skilla xD

Anonim
    Gość

Shakin napisał:

ale też często się zdarza, że ćwiczymy typową samoobronę na ulicę, obrona przed nożem, jakąś pałką, baseballem itd.

A uczą was jak się obronić przed kal. 9mm? 😀

Anonim
    Gość

Taaa -.-

Zabawny jesteś

Adverion zadał pytanie to odpowiadam mu co można zrobić na treningu, niekoniecznie boksu, że to nie są ramki i klapki na oczy…

Poza tym pewnie jakbyś zobaczył 9mm przed twarzą….

Anonim
    Gość

na ulicy wystarczy być postury takiego pudziana to dresy nie wyskoczą na Ciebie przynajmniej takie osiedlowe leszcze które cwaniakują jp i te sprawy ;p

Anonim
    Gość

no koks + siłka i po miesiącu jestes taki 😀

Anonim
    Gość

Mafioz napisał:

na ulicy wystarczy być postury takiego pudziana to dresy nie wyskoczą na Ciebie przynajmniej takie osiedlowe leszcze które cwaniakują jp i te sprawy ;p

Nawet niekoniecznie, kwestia nastawienia. Jak idziesz pewnie po ulicy, to cie raczej nie ruszą, a jak będziesz się skradał, to w ryj masz murowane… 😉

Anonim
    Gość

zależy jeszcze kto bo znam ludzi którzy dostali po ryju bo się krzywo na kogoś popatrzyli xD
    idzie takich 5 dresów i się na nich źle popatrzysz to zaraz będzie „a wpierdol chcesz” albo młodszych będą zaczepiać a jak przypadkiem na któregoś wpadniesz to też…
    zależy ile mają rozumu bo jak go nie mają to dostaniesz za w sumie wszystko a czym więcej rozumu tym bardziej musisz się postarać o wpierdol u takiego dresa 😛

Anonim
    Gość

mi to potrzebne jest bardziej to do satysfakcji że w razie czegoś mam pewność i większe umiejętności 😛 a nie wiem na co się zdecydować mnie np. nie interesuje łamanie desek a nosów 😀 wiec chyba najodpowiedniejsze wydaje się Muay Thai.. Patrząc na Ramona Dekkersa to aż się chce to ćwiczyć 😀

Anonim
    Gość

Jeżeli masz możliwości to spróbuj wszystkiego po trochę i zobaczysz w czym czujesz się dobrze

Adverion napisał:

nie interesuje łamanie desek a nosów

😆

Łamanie desek, cegieł itd jest bajką 😀 Owszem, łamałem.. 2x w karierze ;] Na zawodach i na egzaminie…

Jak ćpunowi albo pijakowi podczas walki złamiesz nos to on i tak nic nie poczuje.. ;]

Anonim
    Gość

Złamałeś cegłę ? Reką ?!

niee głową 😛

Anonim
    Gość

Niee, jajkami

na zawodach były dechy, na egzaminie dachówki

Anonim
    Gość

Shakin napisał:

Niee, jajkami

Noo … bo już myślałem, że ręką 🙂

Anonim
    Gość

ja mogę polecić zapasy, tylko że w stylu klasycznym nie można nóg używać do koszenia ludzi itd ale w stylu wolnym jak najbardziej tylko mało ludzi w tym stylu walczy ludzi

Anonim
    Gość

Shakin napisał:

na zawodach były dechy, na egzaminie dachówki

przyjebać ręką z całej siły i ukryć potem bol żeby nie było widać xD

Anonim
    Gość

no i umiećjętnie trzeba wiedzieć którą częścią ręki uderzyć xD
    No ale co może być fajne bo jak na razie to muay thai mnie interesuje… a co jest w tym stylu ? i jak to jest z pierwszymi lekcjami itd. Jedno co już wiem to to że muszę sobie sprawić soczewki jak coś :mrgreen:

Anonim
    Gość

Nie przesadzaj z soczewkami ;]

Nosze okulary, ale normalnie ćwicze ;] No chyba że masz coś w stylu +/-4 to wtedy tak 😀

Ale z 1kami to spokojnie dasz rade bez ;p

Anonim
    Gość

sam nie wiem ile mam ale coś w stylu -3 więc soczewy by się przydały… więc muszę sobie zakupić i zacząć szukać szkółki … i chyba muay thai… ale co się robi na pierwszych lekcjach i jak ? jest jeden instruktor czy więcej jakie są grupy ? czy w muay thai są jakieś pasy jak w karate czy coś w tym stylu ??

Anonim
    Gość

podobno soczewki też nie są dobrym rozwiązaniem bo podobno przy gwałtownych ruchach ranią gałki oczne ale nie wiem ile w tym prawdy

Anonim
    Gość

w takim razie co ma byś lepsze niż soczewki ? :mrgreen: odpowiedź prosta.. nic 😛 a ćwicząc Muay thai to według mnie okulary kompletnie odpadają przynajmniej na późniejszych lekcjach 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button