Sztuczny dach(?)

Planuję w niedalekiej przyszłości kupno skutera i zastanawiam się czy są do kupienia ,,dachy''. Coś na kształt plastikowej kopuły doczepianej do tyłu i przodu pojazdu... istnieje coś takiego lub podobnego?

nie. Możesz kupić skuter z dachem np. Kingway Poster.

Lub BMW C1 - http://www.burgmania.net/index.php?go=c1

madi napisał:

nie. Możesz kupić skuter z dachem np. Kingway Poster.

Czy mógłbyś Kolego rozwinąć ten temat? Bardzo interesuje mnie sprawa skutera z dachem. Czy oprócz Poster'a można kupić jeszcze jakiś podobny skuter?

tak jak HugoBoss napisał BMW C1 ale tam jest silnik 150 jeśli dobrze pamiętam (lub 125) a z 50 ccm nie widziałem niczego innego niż poster. Ogólnie ciekawa sprawa bo deszcz na kierowce nie leci, ale niestety trzeba jechać w kasku bo Poster nie ma pasów... Silnik 4T, mało pali, choć mocy zbyt wiele nie ma, a to ciężkie dość jest (troche ponad 100 kg).

madi napisał:

tak jak HugoBoss napisał BMW C1 ale tam jest silnik 150 jeśli dobrze pamiętam (lub 125) a z 50 ccm nie widziałem niczego innego niż poster. Ogólnie ciekawa sprawa bo deszcz na kierowce nie leci, ale niestety trzeba jechać w kasku bo Poster nie ma pasów... Silnik 4T, mało pali, choć mocy zbyt wiele nie ma, a to ciężkie dość jest (troche ponad 100 kg).

Wolałbym jechać w tym w kasku i w razie wypadku oderwać się od tego niż być przypięty pasem i lecieć razem z moto.

Kapu jeśli w motocyklu są pasu to nie trzeba mieć kasku, można, ale nie trzeba. Tak jest w przepisach. A czy kask się założy czy nie to tylko sprawa użytkownika. Jak bym miał C1-ke to bym bez kasku jeździł, rury stelaża mocowania dachu są na tyle grube, że bez problemu uchronią w czasie wypadku.

Kapuchon napisał:

madi napisał:
tak jak HugoBoss napisał BMW C1 ale tam jest silnik 150 jeśli dobrze pamiętam (lub 125) a z 50 ccm nie widziałem niczego innego niż poster. Ogólnie ciekawa sprawa bo deszcz na kierowce nie leci, ale niestety trzeba jechać w kasku bo Poster nie ma pasów... Silnik 4T, mało pali, choć mocy zbyt wiele nie ma, a to ciężkie dość jest (troche ponad 100 kg).

Wolałbym jechać w tym w kasku i w razie wypadku oderwać się od tego niż być przypięty pasem i lecieć razem z moto.

Sam mam chińczyka 4T, coś a'la Coliber i po drobnych modyfikacjach całkiem zwinnie można się tym poruszać.
Tak więc ten Poster wydaje się być propozycją stworzoną dla mnie :)

Zastanawia mnie tylko fakt jak sobie taki wysoki skuter radzi z bocznymi podmuchami wiatru, czy ten dach nie działa przypadkiem jak żagiel?

Za cenę 3500zł można mieć taką nową zabawkę.
Pomijając jego "urodę" Poster ma wszelkie zalety jak dla mnie.
Jest pakowny, 4T i ma dach (a do tego chiński więc naprawa i tuning kosztuje grosze :) ).
Świetnie sprawdzi się do moich potrzeb jazdy w mieście i do klientów.
Nie będę musiał codziennie rano sprawdzać prognozy pogody i analizować, czy jadę do pracy samochodem z powodu deszczu czy może być skuter :) Dopiero opad śniegu mnie powstrzyma :)

Wiem, że chińskie skutery to nie to samo co markowe, ale jeśli przjedzie mi po dobrym dotarciu i później bez blokad 10.000km oraz będzie w stanie wyciągnąć licznikowe 60-70km/h to będzie to idealny pojazd dla mnie. I chętnie po takim przebiegu zakupię identyczny następny.

No i oczywiście nie wyobrażam sobie jechać czymś takim bez kasku na głowie, takie coś to dla mnie "odruch" jak zapięcie pasów w samochodzie.

Zobaczycie co będzie w 2012roku,ile osób się na skutery przesiądzie jak benzyna pójdzie w górę.

skuter z dachem to nie skuter.

macsienk napisał:

skuter z dachem to nie skuter.

Znaczy nie mozna nim jeździć na dowód osobisty?

Pewnie, że możesz jeździć na dowód, bo jest to 50cc.

macsienk napisał:

skuter z dachem to nie skuter.

Głupoty gadasz...

Według mnie to ten poster by się nadawał. Chociaż drogi jak na chińczyka. Poza tym to troch go będziesz musiał poszukać. Jego produkcja była w 2008r. Dziś kingway już nie produkuje skuterów, więc nie wiem, czy jeszcze jakiś salon kingwaya znajdziesz.

Ryglos napisał:

macsienk napisał:
skuter z dachem to nie skuter.

Głupoty gadasz...
Według mnie to ten poster by się nadawał. Chociaż drogi jak na chińczyka. Poza tym to troch go będziesz musiał poszukać. Jego produkcja była w 2008r. Dziś kingway już nie produkuje skuterów, więc nie wiem, czy jeszcze jakiś salon kingwaya znajdziesz.

Tylko 1 rok go robili?
To jak rozumiem w przypadku jakiejś stłuczki kupno nowych plastików będzie graniczyło z cudem? Bo jak rozumiem mechanicznie to jest jak każdy inny skuter 4T? Czyli silni 139QMA/B ?

Z częściami do silnika nie będzie problemu ale najgorsze są właśnie rzeczy typu plastiki, jakieś osłony, klosze lamp, i takie pierdoły.

Z tymi częściami też takiego problemu nie ma, bo na stronie kingwaya jest z sklep z plastikami itd... Wejdź i zobacz czy ujęte są też tam części od postera.

tyle plastiku i nasze polskie dziurawe drogi, hmmmm

Miałem postera i odradzam kupna to jet nie wypał i wyrzucenie pieniędzy w błoto

benelli adiva coś jak kabriolet

się grubo nad nim zastanawiam bo to może być fajna sprawa
C1 jest 1 osobowe

fajne ale silnik ama 125 i 150 wiec to juz motory