! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Szlif głowicy?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Elo. Mam problemy z chłodzeniem, wymieniłem uszczelkę w pompie wody bo się zatkała, jak nalewam płynu, to on nie chce kr??y?, nie ma obiegu i wywala mi tą wodę korkiem a cylinder staje się po chwili gor?cy( bez jazdy, 5min po odpaleniu silnika). Pojechalem się przejechać i spotkażem sąsiada, który zna się trochę na mechanice, jednym w??ykiem zaczęło mi wywalaż wodą pod niezłym ciśnieniem. Facet stwierdzić że trzeba zrobić szlif głowicy i jutro mam z nim jechać gdzieś tam, koszt około 5zł. Co mi to pomoże? to jest od tego?

Anonimowy

Ja miałem podobno sytuacje w maladze wyciekał mi płyn z pompy ale z początku myślałem że to woda bo go myłem i tak cały czas po trochu wyciekało aż uciekło wszystko wymieniłem całą pompę wodno wlałem nowego płynu i po sprawie całkowity koszt to jakieś 130zł;-)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Anonimowy

na twoim miejscu sprawdźil bym termostat czy nie wysiadl , pozniej udroznil chlodnice ( nalewajac na cala noc do pustej chlodnicy cieplego octu a nastepnego dnia przeplukal goraca woda ) to powinno pomoc u mnie to samo się dzialo pompe mam ok ale problem dalej wystepowal okazalo się ze termostat wysiadl i dzis mam zatarty silnik

Anonimowy

ja mam zdeka tłok przepalony, tzn tak z góry tak jakby był garnek lekko przypalony, ale wyczyściłem to, głowicę mam trochę krzywą bo sąsiad patrzył, z tym octem spróbował. Ale ja mam teraz zdjętą głowice to nic się nie stanie, po prostu wlał tak jak płynu tylko że wężyki 3 które są do cylindra wystają to chyba będzie wypływało;/ A gdzie ten termostat Co z tym szlifem?

Anonimowy

znaczy się odczepiasz chlodnice bierzesz ja do domu albo w garazu zostawiasz .. zatykasz te 2 rurki od przewodow a do zbiorniczka lejesz cieplego octu az pod sam kurek, zakrecasz i potrzasnij troszkę niech się odpowietrzy i odkrec ten kurek zostaw na noc .. rano odtykasz te rurki od przedowod wkladasz pod kran zbiorniczek i lejesz goracej wody tak az ona urośnie ten ocet 😛 efektem jest udro?nienie chłodnicy wazne zeby nie lac tak zadnego kreta bo chlodnica zaraz pojdzie je je**c Zaznaczylem ci gdzie jest termostat tak wygląda termostat sprawdzisz czy dziala wrzucajac go do wrząłtku najlepiej do szklanki zwyklej zebys mogl go obserwowac .. jezeli dziala to za chwileczke powinien się ten bolec osunac na dol jeszcze lepiej wrzucam filmik z zasada dzialania termostatu u ciebie zamiast do gory termostat powinien zejsc na dol [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pn6Y6Gqot3Y[/youtube]

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Anonimowy

JacoPL napisał:

wkladasz pod kran zbiorniczek i lejesz goracej wody

Sam zbiorniczek mam wypłukać czy poprostu wlóż do zbiorniczka i przepłukać cężko Jaco ja nie widzę możliwości ociążeniu samego pojemniczka i wsadzenia go pod kran;p PS. trochę dziś gorąco i nie wszystko kumam :mrgreen: PS2. Ten mój termostat jest cały zardzewiały i muszę go jakoś odkręcisz. zaraz spróbują;)

Anonimowy

jeszcze raz ;] wyciagasz chlodnice zatykasz rurki od przewodow .. chlodnice zdejmujesz razem ze zbirniczkiem .. do zbiorniczka nalewasz octy. Zbiorniczek sam zaleje chlodnice tym octem.. zakrecasz potrzasasz by się odpowietrzylo i odkrecasz .. ocet będzie dzialal przez noc .. rano wylewasz ocet i plukasz chlodnice goraca woda ;] proste

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie