Szarpnięcie na pierwszym biegu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Szarpnięcie na pierwszym biegu

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Suawek Suawek 7 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Jajowy95
    Jajowy95
    Użytkownik

Witam mam pytanie posiadam motorower zipp Neken i podczas wrzucania pierwszego biegu szarpie go, czy to normalnie a jeśli nie to co mam zrobić aby sie tego pozbyć

Zdjęcie profilowe Nick3y
    Nick3y
    Użytkownik

Może sprzęgło do końca raczy wcisnąć ? ;D

—————————————————-
    Zipp New Vapor 2012
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/lusterkop.gif/][IMG]http://imageshack.us/a/img717/1857/lusterkop.gif[/IMG][/URL]

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Zulwiczek
    Zulwiczek
    Użytkownik

W 50ccm to normalne, są po pristu za krótkie przełożenia….ja co prawda mam pół automat bez klamki ale mam dokładnie to samo….jedyna rada to zmniejszyć obroty, wtedy tak nie szarpie a nawet można zniwelować je do zera…ja tak zrobiłem bo już mnie denerwowało to

—————————————–
    Kymco Nexxon 50 – 2.5 letni…Trochę już rozkletonany ale wciąż jeździ 🙂
    Jajowy95
    Użytkownik

obroty mam ustawione na 2,5-3 tyś obrotów próbowałem już bawić sie naciągiem przy klamce ale dalej działo sie to samo

Zulwiczek
    Użytkownik

to zmniejsz jeszcze obroty….Ja Ci nie powiemjakie mam bo nie mam obrotomierza ale takie aby tylko odpalił i nie zalewało go i jest git

—————————————–

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Jajowy95
    Użytkownik

mi to za bardzo nie przeszkadza ale chciałem sie też dowiedzieć czy to ma jakiś zły wpływ na skrzynie biegów albo sprzęgło

Zulwiczek
    Użytkownik

No ma…szybciej się zużywa zapewne….to tego dochodzi szarpnięcie na zebatce zdawczej i tylniej, to też nie sprzyja im zwłaszcza że wiadomo że są one raczej kiepskiej jakości…łańcu ch się tez się rozciąga, zwlaszcza taki chinski za 20zł…coś o tym wiem 🙂

—————————————–
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Obroty masz za duże – w tych silnikach optymalne to 1500rpm. Szarpnięcie zawsze jakieś będzie, taki urok mokrego sprzęgła, ale jak zmniejszysz obroty i sprawdzisz regulację sprzęgła to powinno być ok.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    Zulwiczek
    Użytkownik

Dokładnie tak jak pisze Michalk….zmniejsz obroty tak jak i ja pisałem wcześniej i bedzie git, pobaw się z regulacją mieszanki też żeby nie było problemów z odpalaniem i zalewanie ale nie za bardzo zmniejszaj dawke mieszanki żeby miał smarowanie odpowiednie 🙂

—————————————–
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Zulwiczek napisał:

W 50ccm to normalne, są po pristu za krótkie przełożenia….

Przełożenia czy pojemność nie ma tu nic do rzeczy. W motocyklach (motorowerach też) skrzynia biegów nie ma synchronizatorów przez co bezboleśnie można przełączyć bieg tylko jak prędkość obrotowa wału jest zbliżona do prędkości obrotowej skrzyni co powoduje łatwe zazębienie. W moto zawsze strzeli na jedynce (mniej lub bardziej). Im wyższy bieg tym jest to mniej odczuwalne w uwagi na przełożenia. Dlatego jedną z podstaw jazdy biegówką jest międzygaz tudzież przegazówka.
    Im większe obroty na luzie tym mocniej walnie.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie