szarpie gdy hamuje

witam wszystkim.szukam pomocy bo nie wiem o co chodzi.mam zippa quantum r przebieg zaledwie 300km i gdy hamuje przednim hamulcem (tarcza) to szarpie troche kierownice a dokładnie mówiac wykonuje takie małe pulsacyjne nurkowania jakby chwytało tarcze tylko w jednym miejscu.?????czy mozliwe aby wykrzywiła się tarcza w praktycznie nowym skuterze?????dodam tylko że na postoju gdy krece delikatnie kołem przednim w pewnych momencie słychać delikatne tarcie choć nie czuć aby koło obracało się z oporem.napewno opona o nic nie trze sprawdziłem .o co chodzi za kilka kilometrów mam gwarancyjny przegląd i napewno zwróce na to uwage ale jak uważacie co może byc przyczyną tego pulsacyjnego hamowania?????

może niedokręcona tarcza? i podczas hamowania się pokrzywiła.

dajkam napisał:

może niedokręcona tarcza? i podczas hamowania się pokrzywiła.

Moim zdaniem to tarcza skrzywiona. Miałem taki przypadek, że mi również skrzywiła się tarcza, z tym że po przebiegu ok. 900km.

W samochodzie przy zmianie tarcz okazało się, że fabrycznie nowe też były krzywe :)

Aby skrzywić tarczę nie trzeba wcale dużo. Wystarczy że będzie nagrzana od hamowania i wjedzie się w większą kałuże i można skrzywić tarczę. W Twoim przypadku podejrzewam że musisz jeszcze dać trochę czasu aby wszystko się dotarło. Jeśli trze w jednym miejscu to albo krzywa tarcza albo jeszcze nie dotarta. Powiedz o tym na przeglądzie gwarancyjnym to możliwe że coś zrobią.

Ja miałem identycznie od nowości w klonie czyli Ince Street. Podobno tarcza rozhartowała się od stania w salonie ale ja wiem czy to prawda... Po zmianie klocków na nowe efekt był mniej odczuwalny. Mógłbym kupić nową tarczę i utopić stówę ale jak o tym pomyślę to bicie nie przeszkadza mi tak bardzo, bo nie jest silne ale najgorsze było przed wymianą klocków.

Kisiu, jak od stania metal się może rozhartować? ;) Prędzej bym powiedział, że ta tarcza w ogóle hartowana nie była. Że też takie kity ludziom wciskają...

Ja sam w to nie uwierzyłem i nie pamiętam kto mi to mówił. Ta tarcza jest made in China jak i praktycznie cały skuter więc co do jakości pozostawia wiele do życzenia. Mógłbym zmienić tarczę i wydać stówę ale skąd mam wiedzieć, że nowa będzie lepsza?