Szarpanie skutera

Skuter podczas jazdy co jakis czas lekko szarpnie mam wrazenie jakby wlasnie szarpal pasek w jakis sposob. Wymienilem wariator i teraz skuter pracuje glosniej po dodaniu gazu oraz co jakis czas szarpie , powiedzmy raz na minute , podczas jazdy pod gorke zachowuje sie jakby podskakiwal bo kierownica skacze lekko przod tyl itd. Filtr powietrza czyszczony , gaznik rowniez czyszczony i regulowany , luzy zaworowe tez , filtr paliwa i swieca wymienionw . jakies pomysly ?

A czy silnik przerywa w tych momentach?

Sprawdzałeś sprzęgło? Może już zużyte wykładziny?

Wlasnie silnik nie przerywa , szarpie dopiero po wymianie wariatora dzieki ktoremu szybciej jezdzi skuterek :p myslicie ze to sprzeglo ?

raczej pasek na korektorze momentu lub na talerzach wario - ale stawiam na korektor momentu bo tam przy wyższej prędkości (przełożeniu) jest mniejsza powierzchnia styku paska z tarczami.Wiec moc rośnie a powierzchnia po której jest przenoszona na koło - maleje. Idealne warunki na poślizg paska.

Czyli co zrobic z tym sprzeglem ? :d

Z tym sprzeglem jest problem ze nie mam narzedzi by je odkrecic skuter ma dopiero 4,4 k km . okladziny w sprzegle mozna wymieniac? Czy to juz trzeba wymienic cale ?

nie dziaduj tylko wymień sprzęgło. prościej i efektywniej. a zapewne w efekcie końcowym i taniej

A da sie sprawdzic okladziny sprzegla bez odkrecania dzwonu itd ? Bo jak mowilem nie mam jak :D

Nie kojarzę żeby było możliwe sprawdzenie okładzin bez demontażu.

No nic to bedzie trzeba zawitac u mechanika ktoregos dnia