Szarpanie przy odejmowaniu i dodawaniu gazu

Witam, od początku zakupu Rometa ZXT 50 cc (już 80cc) mam problem z szarpaniem przy zmianie biegów w dól, oraz odejmowaniu i dodawaniu gazu.

tzn co? szarpie bo nie umiesz trafić z obrotami silnika (to jest do nauczenia sie) czy zaczyna przerywac silnik?

Szarpie gdy dodam gazu i puszczę, Oraz przy zmianie biegów w dół i trochę szarpnie jak dam w górę biegi. Silnik normalnie chodzi.
A obroty nic nie maja do tego bo na wysokich i na niskich szarpie.

ale to raczej normalne. to nie jest wtrysk z nadmiarem mocy żeby błyskawicznie zareagował “wyciągnięciem” prędkości czyli tzw kopem.
Kiedy zamykasz przepustnice zaczyna gwałtownie hamować silnikiem a kiedy ją odkręcasz to powinien isć na gume… ale jest za słaby wiec przez chwile jakby dawka paliwa jest kompletnie nie dostosowana do warunków (obciążenia) wiec przygaśnie lub sie zadławi bo jest zalany/zduszony.
Im lepiej jest wyregulowany gaźnik i im przytomniej operujesz gazem - tym zjawisko jest słabsze

Jeździłem romet zetka i w niej tak nie było, to nie wyglada normalnie, nawet jak leciutko dam gazu to szarpnie

no to regulacja. inna dysza i zobacz jak bedzie.
tylko czym innym jest siła hamująca na skutek dużej kompresji większego cylindra przy odjęciu gazu a czym innym jest szarpnięcie przy odkręceniu

Próbowałem zmienić dyszę na 80 ale dochodził do 4,5k obrotow i nie szedł więcej, jakby się dusił, nie wiem czym to było spowodowane i wróciłem do fabrycznej dyszy. Dzisiaj popróbuje wyregulować gaźnik może to coś da.

ale to jedna zmiana dyszy nie oznacza że to był zły ruch.

Ale wydawał dziwnie dźwięki z wydechu i tak jak mówiłem dochodził max 4,5k obrotów, wróciłem do fabrycznej i nie było tych problemów.

no to może ciut wiekszą. albo może ciut mniejszą. zmieniłes raptem RAZ i juz odpuściłes

Podsyłam 2 filmiki.
Na 1 filmiku można zobaczyć jak chodzi sprzęgło. https://youtu.be/y7j9F8A14Pg
Na 2 filmiku można trochę zobaczyć jak szarpie https://youtu.be/9_wnIpW6gdM

nie widze w tej jeździe nic dziwnego przy takim operowaniu gazem

W niektórych momentach zmieniałem bieg w dół wiec tez szarpało nawet jak bardzo wolno puszczam sprzęgło