Szarpanie, nie trzymanie prędkości

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #306197
    malfeusz
    Użytkownik
    • 13
    • 88Postów:

    Cześć takie pytanko, nurtuje mnie bo moj brejdak i ja nie możemy ogarnąć przyczyny. Motorower am6 pełna 70tka gaźnik 21. remont nowy cały 🙂
    Nie wymieniony napęd wymaga wymiany.

    O co chodzi?
    Chodzi o to że jak jedzie np na 5 biegu 40-50km/h to moto delikatnie ale odczuwalnie szarpie, silnik jak by iskry gubił lol nie wiem jak to sprecyzować. Powiedzmy że jedzie szybciej, 60-chce utrzymać tą prędkość i silnik nagle zaczyna szarpać cały kierowca leci do przodu i do tyłu magia musze to nakręcić i wam pokazać góra śmiechu.

    No dobra jedziemy szybciej, przy okazji przyspieszająć nawet stopniowo nie wchodząc w rezo, moto sprawuje się dobrze równo wchodzi na obroty, Ale jak bym chciał zatrzymać te obroty np na predkosci 70 to moto zaczyna szarpać, albo co gorsza obroty potrafia spaść i prędkość spaść o 10-15 km mimo że manetke trzyma się w tej samej pozycji.

    Teraz tak, Jedyne co było nie wymienione to skrzynia wiadomo 1000-1500 orginał am6 – widziałem zamiennik za 300zl ale bałbym sie zamontować to nawet teściowej.

    Druga przyczyna to napęd, łańcuch odstaje od zębatki 100% do wymiany. Myślałem też nad montażem, modułu całego nowego do silników o pojemności sport. https://www.youtube.com/watch?v=ZP30j4gHNHY tu jest przykłądowy film z jazdy, w paru momentch widać jak dziwnie chodzi silnik.

    Nie wiem to chyba tak już jest w 2t że tak chodzą, chociaż w skuterach działają plynniej niż w tym.

    #306222
    Darek73
    Użytkownik
    • 0
    • 11Postów:

    Wieksza dysza i będzie oki

    #306252
    malfeusz
    Użytkownik
    • 13
    • 88Postów:

    ah no przecież….kurde nie wpadliśmy na to 😀 ajaja taki mały szczegół 🙂 dzięki

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button