SYM Problem z odpalaniem.

Witam. Mam Sym Jet Euro X 2T 07r. przebieg 11k i problem z odpalaniem. Ciężko zapala na zimno i właściwie to trochę dziwna sytuacja, bo jeśli postoi powiedzmy pół dnia na słońcu, to kopne z 5 razy i zapali, a np. dziś koło 21 już chciałem wracać od kumpla, no i musiałem pchać.. Nie było większej reakcji z jego strony. Czy może to być słaba kompresja? Bo w sumie to raz odpala a raz nie i lepiej gdy jest to ciepło :P Wyczyściłem już gaźnik, sprawdziłem króciec i membranę, wszystko ok. Jak już zapali, to muszę go długo rozgrzewać, bo ciężko wchodzi na obroty i gaśnie, jeśli tylko odpalę i zostawię. Muszę zawsze odkręcać troche manetkę i nie pozwolić mu spaść na małe obroty, jak już sie rozgrzeje, to jest okej, no ale za 2h, to znów to samo. Prosze o pomoc :P

a ssanie w ogole ci dziala?odlacz je.jak przestanie gasnac to bedzie to.a jak nie,ja bym sprawdzil zawory.mozesz miec tez wode w paliwie ,wtedy na zimnym bedzie mial. problemy

miałem dokładnie to samo w red devilu II czyli bliźniaku Jet Euro. Okazało się, że rozwiązanie jest wręcza banalne - przez 2 lata jeździłem na złej świecy. Ciepłota itd były ok ale jednak... świeca wg producenta przeznaczona do tego modelu jest odrobinę inna niż reszta - ma dłuższą i grubszą elektrodę - wymieniłem i od miesiąca ani jednego razu nie miałem problemu z odpaleniem, z wchodzeniem na obroty ani niczym innym

Ssanie działa. 2T chyba nie ma zaworów? :P Sebastian, jaką dokładnie kupiłeś tą świecę? :)

Tak to napewno coś ze świecą, bo kiedyś miałem ten sam problem. Kupiłem sobie świece, w promocji za 6 zł, chodziła dobrze przez miesiąc, a potem motor nie odpalał za pierwszym razem, jak zawsze to robi i też na obrotach tracił. Pojechałem do kolegi, a on wkręcił swoją świece na próbę i leciał jak żyleta, i za pierwszym razem odpalił. Teraz 2 rok cisne na świecy NRK i pali na strzał, nawet na zimno. Może też być problem z kapturkiem świecy - zobacz.

NRK powiadasz. Dobra, dzięki chłopaki, sprawdzę co i jak i dam znać ;) :P

Pewnie literówka ale dla pewności :-)
NRK - http://pl.wikipedia.org/wiki/NRK
NGK - znana firma produkująca świece.
tylko dobierz właściwą.

Hej,

sorry że tak długo czekałeś na odpowiedź - świeca ngk br8hsa
co zabawniejsze jest to świeca samochodowa polecana przez producenta ;)

masz tutaj link do manuala niestety po angielsku - red devil i jet euro to bliźniaki więc wszystko jest tak samo prócz malowania i nazwy ;)

http://www.selectportal.com.au/resources/Service-Manuals/RedDevil_JetBasic_Jet100.pdf

Dzięki Panowie ;) Jak na razie można stwierdzić, że to świeca :) Teraz wystarczy muśniecie rozrusznika, ale zobaczymy co będzie dalej :P