Sym Orbit Kopci Po zmianie cylindra 80cc

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Sym Orbit Kopci Po zmianie cylindra 80cc

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe lukasOD lukasOD 3 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe lukasOD
    lukasOD
    Użytkownik

Witam Jak w temacie mam syma orbit 50 postanowiłem wsadzić mu cylinder 80cc oczywiscie nie osobiscie tylko dalem go do mechanika wsadzil 80cc nie obylo sie od przerobek gdyz minimalna roznica otworu byla i przerabial go ale mniejsza z tym po przelożeniu odebralem go i tu moje pierwsze ale zauwazylem ze kopci ok mechanik powiedzial ze musi sie dotrzec wiec jezdzilem max 40km/h i docieralem ale zauwazylem ze naprawde kopci i kopcie i spala olej do tego wiec zlapalem za fona i dzownie do mechanika i mu mowie przy cyzm on stwierdzil ze zostawil stara głowice z tej 50siatki i z tego co wyszperalem to wlasnie moze byc ten powod ze glowica stara zawory puszczaja olej i spala… poprawcie mnie jesli sie bede mylił i na moje rozumowanie (nie jestem zbyt dobrym mechanikiem) to powinienem wym ienic tylko glowice? czy cos jeszcze jesli on zmienil gaznik+ cylinder i tlok juz bede wam bardzo wdzieczny za pomoc pozdrawiam. aha ps. zapomnialem dodac iz dzis pojechalem do dziewczyny normalnie (pomijajac na poczatku to kopcenie) pozniej zajechalem pod sklep i juz po zakupach nie chcial mi odpalic. dzieki za pomoc!

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Mechanik to kmiot,na 50tce głowicy nie musi kopcić,trzeba przed złożeniem założyć mocniejsze uszczelniacze zaworowe,jest też opcja że źle ustawił pierścienie składając i kopci lub spaprał zakładanie uszczelki pod głowicą i tez kopci i ma trudnosci z zapalaniem.Co do zaworów to jak są dobre to nie mają jak puścić oleju bo po to sa uszczelniacze.

lukasOD
    Użytkownik

a powiedz mi czy to zly objaw ze jak podjechalem dzis pod sklep i potem juz nie chcial zapalic ? i czy ewentualnie zmiana samych zaworow i uszczelaniczy pomoze? dzieki wielkie !

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    lukasOD
    Użytkownik

zasadniczo chodzi mi o to czy mogl pasc tlok czy tez cylionder tak nagle czy poprostu ma taki objaw i jak wymienie wszystko tak jak napisales to by bylo ok dzieki ! 🙂

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Po takim złożeniu i jezdzeniu wszystko jest możliwe,zawory sie rczej nie uszkodzily, ale pirscieni i tlok psu w du.. poszły,musisz rozebrać i zweryfikować.

lukasOD
    Użytkownik

hmm no teraz nie wiem czy ten probnlem z odpaleniem to moze poczekac do jutra bo odrazu podpielem aku pod prostownik niech polez do wieczora jutro odepne i moze sprobuje odpalic bo ja nie chce tego ruszac bo sie zupelnie na tym nie znam a ten mechanik ma przyjechac autem po skuter w piatek bo dzownilem juz do niego zeby poprawil to co zwalil i teraz zastanawiams ie czy kupowac juz nowy tlokz kompletem pierscieni czy nie ale wielkie dzieki za pomoc bo sie juz wystraszylem 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skutery od poczekania do jutra bardziej sie nie psują – chyba że w grę wchodzi pożar.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Krupek
    Krupek
    Użytkownik

Ja nie wiem nad czym się zastanawiasz to nie twój problem to mechanik dał dupki u mnie jest to samo po wymianie cylindra z tłokiem zjada olej tylko nie mam kiedy podjechać i zostawić na reklamacje 😀

Smart Fortwo(prawie skuter :D)
    lukasOD
    Użytkownik

Dzięki za wnikliwa odp że się nie psuje stojąc a chodziło mi jedynie czy to możliwe że jak zgasilem go i nie chciał odpalić to przez kopanie kopii się mógł zalać i czy próbować odpalić go dziś jeszcze raz

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie