Sym Orbit 50, 4T – coś chyba jest nietak.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Sym Orbit 50, 4T – coś chyba jest nietak.

Tagi: , , ,

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 16 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 4 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pawlaqse
    pawlaqse
    Użytkownik

Witam. Posiadam skuter od Syma, model Orbit 50, 4suw. Odrazu zaznaczam, nie interesują mnie komentarze typu : mogłeś 2suwa brać. Mam to co mam, jest duży, wygodnie mi sie jeździ, mało pali, jest bardzo zwrotny – czyli idealny dla mnie.
    Jakiś czas temu, dokładnie gdy na liczniku wybiło magiczne 1300km przejechane, zawiozłem go do znajomego, by zdjął mi blokady. Rolki, cośtam jeszcze pogrzebał, tak jak to w chińczykach robił ( tak, wiem, to nie chińczyk ) a tu niespodzianka, max 55km/h i to z górki, różnica tylko lekko w dynamice. No to do Syma, moduł zamówiony, zainstalowany, kolejna niespodzianka. Na prostej rozwija maksymalnie 63km/h, natomiast z górki leci 75km/h, z czego przy 70 zaczyna wydawać dźwięk, jakby go ktoś zarzynał z całą jego rodziną.

No i nareszcie czas na pytanie: co mógłbym zrobić, by rozwijał jakąś większą prędkość? Dodatkowo, z biegiem czasu, z pasażerem zaczął mi coraz wolniej śmigać. Moja trasa, którą codziennie się poruszam w jedną stronę jest bardzo spadzista, natomiast w drugą trzeba już podjechać. I to spory kawałek, bo ok. 8km . W jedną jadę lekko 70, w drugą 50-55… Poratujcie laika 🙁

Był Sym Obrit 50 4T – 8kkm
    Było kilka fiatów Uno, była fiesta, był seicento.
    Był też Pugi 406 1.8 150HP+
    Jest Moto Magnus Caravelle 2t

pawlaqse
    Użytkownik

Możecie pisać w miarę profesjonalnym językiem, ja te informacje tylko swojemu mechanikowi przekaże, sam grzebać się boje 🙂

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Tajwańczyk. Jakość wyższa jak w chinolach. Rolki nie są blokowane, prędzej tuleja wariatora. Jak wyje, to znaczy, że ma wysokie obroty. Przez to obstawiałbym właśnie, że ma blokadę na tulei. Choć z drugiej strony 4T więcej jak te 65, no, może 70 nie pojedzie.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe rkos
    rkos
    Użytkownik

madi – userzy tego forum z przekonaniem twierdzą że Torosy 4T lecą 80 🙂

[IMG]http://i50.tinypic.com/30s992f.jpg[/IMG]
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

rkos – f16 jest wyjątkiem, sam widziałem że to zapier… zasuwa jak szatan 😛 Swoją Vitalką ledwo F16 prześcignąłem, przypominam, Vitalka 2T 🙂 Tyle, że F16 jest lekki i to jego atut, dzięki temu tak szybko jedzie.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    pawlaqse
    Użytkownik

Spodziewałem się bardziej odpowiedzi takiej jak na innym forum. Polecili wrzucić moduł Malossi czy jakośtak, ponoć te oryginalne nie odblokowywują do końca obrotów. Podobnież to prawda, aczkolwiek ja się nie znam.
    rkos – chińskie 4suwy lecą bez problemów 75, w trakcie oczekiwania aż moim się zajmie, to robił innym znajomym 3 chińczyki i po chwili wracali zajarani, że 75 sobie teraz śmigają.

pawlaqse
    Użytkownik

Orbit niestety 99kg waży. Ale jest duży i wygodny. Do tego, nie znam się na tym generalnie, więc 2suw odpada, zabawy z tym więcej niż z ukraińską prostytutką.

pawlaqse
    Użytkownik

madi – tuleja zdjęta, założona taka jak być powinna.
    Może jakaś inna blokada się gdzieś ostała, przeoczona. Pytam się, bo widziałem jak takie lecą bez oporów te 70 po prostej i mnie mijają. ( wiem, że nie grzebane, wszystkie od nowego dealera Sym’a, który jest moim znajomym ).

Zdjęcie profilowe driver
    driver
    Użytkownik

Co do 4T to nie był bym taki pewny że leci 80km/h nie więcej. Koledzy mam skuter „ZIPP” „STEED 50” „4T” poleciałem nim 105 i to lekko. Nie oszukujmy się każdy skuter leci teoretycznie po zdjęcu blokad – 120km/h a praktycznie lecą – 100km/h jeżeli ktoś ma sprawny motor w 100% da rade nawet te 120km/h wycisnąć tylko lekko z górki mósi być. Wybaczcie że się tak wtrącam nie co wścipsko ale mój kolega ma też 4T i poleciał 125km/h z lekkiej górki z zdętymi blokadami. JEDYNE CO TO ZALEŻY CZY WSZYSTKO JEST SPRAWNE NA 100% A RESZTA TO BAJKA.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

pawlaqse napisał:

Orbit niestety 99kg waży. Ale jest duży i wygodny. Do tego, nie znam się na tym generalnie, więc 2suw odpada, zabawy z tym więcej niż z ukraińską prostytutką.

Z czym masz więcej zabawy ? Z wlaniem do zbiornika oleju co 1500 km i wlewaniem paliwa? W moim 2T przez 27 tys km nic się nie popsuło, nic. Nawet paska nie zmieniałem.

A co do wypowiedzi drivera – 105 km skuterem 4T 50 ccm, ładny sen miałeś 😛

Router WS 50 2013
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie