SYM MIO 50 zakres przegladu po 1000km

Witam, jestem szczesliwym uzytkownikiem skutera SYM MIO 50 rocznik 2009. O ile pamietam, to przy kupnie skutera sprzedajacy zalecal przeglad po 1000 km. Problem w tym, ze mieszkam w Paryzu i obawiam sie ze przy tutejszych cenach uslug taniej bedzie kupic nowy skuter. Czy mozecie mi opisac co wchodzi w zakres takiego przegladu? Przypuszczam, ze nie jest to jakas fizyka kwantowa i moze bede w stanie wykonac te czynnosci samodzielnie? (30 lat temu motorynke umialem na kawalki rozlozyc... i poskladac!) - moze cos zostalo w glowie. Bylbym tez wdzieczny za jakas instrukcje obslugi/serwisu po polsku. Mam po angielsku, ale zawsze to latwiej w rodzimej mowie.
Przepraszam za brak polskich liter w tekscie, ale to ta francuska klawiatura...

olej sobie zmieniaj co 2-3 tys km, raz w sezonie sprawdź stan napędu pod przekładnią. i tyle.

Podsumowujac po 1000km nic nie musze robic? No to kamien z serca :-) Dzieki

SYM mógł mieć wpisaną wymianę oleju po 300, po 1000 i potem co 3000 km. Zmień olej.

Olej zmienic nie zawadzi. W aucie tez wymieniam co 15 tys mimo ze teoretycznie co 30 mozna. Dzieki za rade.

W serwisówce na 25 stronie masz tabelę co kiedy robić. Napisali, żeby olej silnikowy zmieniać co 1000km, filtr powietrza przedmuchać co 3000, ale raz w roku zmienić. Swieca co 6000km do wymiany, co 3000km do sprawdzenia. Olej przekładniowy co 5000km do wymiany. A na stronie 22 masz rysunek, co sobie przesmarować co te 1000km (przy okazji wymiany oleju): zamek, stopkę, centralkę, linki, kopniaka, slimaka od licznika i co smarem, a co olejem jakimś.
http://scootercommunity.com.au/files/folders/bolwell_sym_pgo/entry78433.aspx
*