Sym gts obrotomierz

Witam.
Wczoraj stałem się posiadaczem skuterka sym gts 125
i mam pytanie bo nie działa obrotomierz, oczywiście po przekręceniu kluczyka licznik jak i obrotomierz idą do końca i wracają.
Licznik pokazuje prędkość, a obrotomierz nie działa.
Gdzie szukać przyczyny od czego zacząć.
Z góry dzięki za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam.

przyczyny szukać w braku sygnału idącego na obrotomierz. czyli gdzieś pomiedzy modułem zapłonowym a silniczkiem w zegarach

Przepatrzylem wszystko, niby ok.
Ma może ktoś schemat instalacji elektrycznej?

internet ma, jest w kazdym manualu do syma, łatwo znalezc
sprawdzanie elektryki nie polega na “przepatrzeniu” tylko sprawdzanu jakims przyrządem - miernikiem uniwersalnym co najmniej

Sprawdzałem miernikiem.
Niebiesko żółty kabel z modułu zaplonowego to impulser.
Przy zegarach we wtyce jest. Przejścia brak.
Widziałem że grzebał ktoś przy zegarach tj ktoś przerwał jedna ścieżkę, zlutowalem ja podpialem licznik to świeciła ciągle kontrolka otwartego siedzenia z żarówka, tak ona wg mnie wygląda.

Odłącz ten przewód żółto-niebieski i daj “na krótko” inny przewód od modułu do obrotomierza. Jeśli zaskoczy, to coś z przewodem. Jeśli nie zaskoczy, załatw jakiś generator i podepnij się nim do wejścia sygnału w obrotomierzu - zmieniając częstotliwość (prostokąt!) będziesz widział czy obrotomierz działa czy nie. Jeśli nie - do naprawy, jeśli tak - przewód albo brak impulsów z modułu.

Witam.
Problem naprawiony. Kupiłem zegary na Allegro za 50zl przelozylem i wszystko działa :slight_smile:
Pozdrawiam.