Sym GTS 125 - kontrolka oleju

Cześć

Wczoraj pod wieczór wybrałem się na małą przejażdżkę. Po jakiś 20 km zapaliła mi się kontrolka oleju. Zawróciłem na najbliższą stację, kupiłem olej i uzupełniłem brak. Niestety kontrolka świeci się dalej. Jakieś pomysły zanim pojadę do serwisu?
Skuter rocznik 2009, zakupiony w marcu tego roku. Skuter serwisowany przez poprzedniego właściciela w Sebbike i tam też zrobiłem pełny przegląd zaraz po zakupie. Od tego czasu zrobiłem trochę ponad 2 tys kilometrów nie katując zbytnio sprzętu. Więcej grzechów nie pamiętam ;)

Jeśli masz na myśli żółty napis na prędkościomierzu (u mnie w modelu z 2015) CHECK OIL, to jest to przypomnienie o przeglądzie i świeci się co tyle, ile dany model ma do przelatania między wymianami (u mnie co 5000 km, zapala się 500km wcześniej).
Zgasiłem go kombinacją przycisków na desce, nie pamiętam dwa na raz i przytrzymać, albo coś takiego.
*
Tu opis:
http://www.meetup.com/toronto-moto-scooter-club/messages/boards/thread/37706852/0#108328782
Tylko jest błąd w opisie deski i powinno być Engine Oil Change, a nie Charge :-)

Zulus, dzięki za odpowiedź. U mnie jest to czerwona kontrolka w kształcie "konewki" :)
Na wszelki wypadek zadzwoniłem do serwisu i Sebastian potwierdził, że jest to informacja o zbliżającym się przeglądzie.
Jak wrócę do domu to będę walczył z przyciskami, żeby to zgasić :)

No to słabo, bo taki sygnał też bym odebrał jako kłopot z olejem (ciśnienie/poziom), a nie przypomnienie o przeglądzie...
Na rysunku z linku powyżej masz opisane, który to przycisk (Oli Reset Key)
*
http://s3.photobucket.com/user/Steve_YYZ/media/Scooter_Trash_Photos/RV-250InstrumentDiagram_zps4e667d2f.jpg.html

Zulus napisał:

No to słabo, bo taki sygnał też bym odebrał jako kłopot z olejem (ciśnienie/poziom), a nie przypomnienie o przeglądzie...

Żebyś wiedział, jak się zapaliła to natychmiast się zatrzymałem i wsłuchiwałem się w dźwięk silnika. A na stację jechałem z duszą na ramieniu...

panowie ja też zrobiłem klocka bedąc przy znacznej prędkości złamany w zakręcie i nagle widząc kontrolkę od oleju... oczyma duszy już widziałem stający dęba silnik i napęd.
Ale prawda jest taka że jakby się eksploatacje pojazdu zaczęło od przeczytania instrukcji obsługi (pomijam jej dostępność po polackiemu) - to by takiej niespodzianki nie było bo tam jest o tej kontrolce wyraźnie napisane

Jest napisane, dlatego mnie nie ruszyła, jak się zaświecił OIL CHECK, a się zaświeciło, bo to serwis nie czyta instrukcji i nie kasuje lampek. Ja czytam i sam sobie kasuję. Ale co innego, jak ci świeci na żółto napis, a zupełnie co innego, jak nagle się czerwona ^konewka^ pojawia. Można zejść na zawał :-)))

można. ja zszedłem. Już widziałem jak się ścieram o asfalt :). Ty masz tą przewagę ^dokumentacyjną^ że kupiłeś nowy z jakąś instrukcją. W przypadku zakupu z drugiej ręki to rzadkość.

Fakt. Przeszperałem serwisówkę i instrukcję użytkownika, tą co to ją mam z netu i nic, ani słowa...

Jak to mówią "Człowiek się uczy cały życie i głupi umiera" :)
Kontrolka wygaszona. Wystarczy raz nacisnąć przycisk oznaczony "Oil Reset Key" na grafice podlinkowanej przez Zulusa. Dzięki wielkie za pomoc :)

Na zdrowie, my, skuterSYMy musimy się wspierać :-)))

Hehe,mialem podobny przypadek do Waszego. Dobrze ,ze zostalo o tym wspomniane w tym wątku.Jak zaświeciła mi sie konewka z olejem myślałem że zejde,i ze otwarlem puszke pandory kupujac mojego syma :)))
Teraz przynajmniej wiem do czego sluzy jeden z tych trzech zgrupowanych przyciskow z symbolem O/R - oil reset.
Patrzac na instrukcje(przebieg w km co ile wymienia sie olej ),wnioskuje ze co okolo 5 tyś.km zaswieca sie owa kontrolka ?

zaleznie od rocznika. niektórym co 2500km, innym co 5000km.
ja wymieniam jak uznam że trzeba

No dobra,dajmy na to,ze olej wymieniam teraz. I jak zrobić, żeby teraz zresetowac owa kontrolke( asystenta wymiany oleju czy jak to nazwac ) zeby zaswiecila sie zgodnie z harmonogramem,czyli po 2.5 czy tam po 5 tysiacach ?
Wystarczy przycisnac o/r ?

tak

Jaki jest najlepszy olej do tego silnika,jakiego Wy używacie ? Mam teraz Valvoline SYNPower 4T 10W40 (API: SN,JASO MA,MA2 ) Jest to w pełni syntetyczny olej.

ja mam motula chyba 4100 lub 5100 i styka aż nadto

Ok,a ten valvoline które mam w silniku obecnie ? Moze byc,dobre to ?

valvoline dobry jest