sym 125 gts szarpie i przerywa po dodaniu gazu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 sym 125 gts szarpie i przerywa po dodaniu gazu

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 12 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe blady666
    blady666
    Użytkownik

Witam.
    Sym odpala normalnie i gdy dodaje mu gazu na stopkach wszystko jest w porządku.gdy próbuje nim ruszyć zaczyna przerywać i szarpać.gdy rozgrzeje mu silnik na stopkach około 10 min wszystko pracuje normalnie.Wiem że muszę mu wymienić regulator napięcia bo przy włączeniu świateł nie ładuje akumulatora-zastanaiwam sie czy ten regulator ma na to wpływ czy szukać problemu w czymś innym.dodam że świece wymieniałem i bez zmian.Proszę o pomoc

Zdjęcie profilowe malfeusz
    malfeusz
    Użytkownik

jak jest zimny to normalne że gaśnie po dodaniu gazu i odjęciu raptownym, a jest wyregulowany pod sezon? może wieksza dysza będzie potrzebna to nie będzie gasł.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w żadnym wypadku nie jest to normalne. nic takiego nie ma miejsca w zakresie temperatur od -15 do +35.
    W takich temperaturach jak teraz sym grzeje się kilkadziesiąt sekund.. tzn u mnie ssanie odpuszcza po 20-40 sekundach – potrzeba grzania 10 minut to jakaś masakra – i po może 2 minutach zapala się pierwsza kreska od temperatury.
    reszta to oczywiście pasmo zagadek – który gts? który rocznik? wtrysk czy gaźnik? tak miał bo masz go 3 dni czy się zrobiło nagle? nagle nagle czy się pogłębiało?
    z jakich obrotów chce ruszyć? – tzn czy silnik gaśnie bo nie ma siły a szybko łapie sprzęgło czy też zanim złapie sprzęgło sam z siebie zaczyna kichać?
    ktoś kiedyś otwierał napęd? w jakim jest stanie?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    blady666
    Użytkownik

sym gts 125 lm25w rocznik 2009

odebrałem go od mechanika,wróciłem normalnie do domu i następnego dnia wystąpiły te objawy.dodam jeszcze ze skuter stał przed blokiem od stycznia aż do zeszłego tygodnia nie odpalany.mija prawie rok jak nic nie bylo przy nim regulowane i ustawiane.mechanik zrobił mu tylko ładowanie -podobno był przerwany jakis przewód i nie było ładowania.przewód polutował i kazał mi zamówić regulator napięcia- na światłach długich nie ma ładowania.jak prubuje nim ruszych, to tylko z niskich obrotów ,ale cały czas nim szarpie i po dodaniu gazu czasem strzeli z rury.silnik gaśnie po dodaniu gazu.
    ps.
    Jak w Polsce wygląda dostep do cześci Sym?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak i do innych. kupujesz sam to masz szybko a przez serwisy czekasz tygodniami.
    LM25W to nie jest 125 tylko 250. LM12xxxx to 125

blady666
    Użytkownik

może się wydawać dziwne ale tak mam w dowodzie rejestracyjnym .pole D.3

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a co masz na bloku silnika?

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie