sym 125 gts szarpie i przerywa po dodaniu gazu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 sym 125 gts szarpie i przerywa po dodaniu gazu

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe blady666
    blady666
    Użytkownik

Witam.
    Sym odpala normalnie i gdy dodaje mu gazu na stopkach wszystko jest w porządku.gdy próbuje nim ruszyć zaczyna przerywać i szarpać.gdy rozgrzeje mu silnik na stopkach około 10 min wszystko pracuje normalnie.Wiem że muszę mu wymienić regulator napięcia bo przy włączeniu świateł nie ładuje akumulatora-zastanaiwam sie czy ten regulator ma na to wpływ czy szukać problemu w czymś innym.dodam że świece wymieniałem i bez zmian.Proszę o pomoc

Zdjęcie profilowe malfeusz
    malfeusz
    Użytkownik

jak jest zimny to normalne że gaśnie po dodaniu gazu i odjęciu raptownym, a jest wyregulowany pod sezon? może wieksza dysza będzie potrzebna to nie będzie gasł.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w żadnym wypadku nie jest to normalne. nic takiego nie ma miejsca w zakresie temperatur od -15 do +35.
    W takich temperaturach jak teraz sym grzeje się kilkadziesiąt sekund.. tzn u mnie ssanie odpuszcza po 20-40 sekundach – potrzeba grzania 10 minut to jakaś masakra – i po może 2 minutach zapala się pierwsza kreska od temperatury.
    reszta to oczywiście pasmo zagadek – który gts? który rocznik? wtrysk czy gaźnik? tak miał bo masz go 3 dni czy się zrobiło nagle? nagle nagle czy się pogłębiało?
    z jakich obrotów chce ruszyć? – tzn czy silnik gaśnie bo nie ma siły a szybko łapie sprzęgło czy też zanim złapie sprzęgło sam z siebie zaczyna kichać?
    ktoś kiedyś otwierał napęd? w jakim jest stanie?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    blady666
    Użytkownik

sym gts 125 lm25w rocznik 2009

odebrałem go od mechanika,wróciłem normalnie do domu i następnego dnia wystąpiły te objawy.dodam jeszcze ze skuter stał przed blokiem od stycznia aż do zeszłego tygodnia nie odpalany.mija prawie rok jak nic nie bylo przy nim regulowane i ustawiane.mechanik zrobił mu tylko ładowanie -podobno był przerwany jakis przewód i nie było ładowania.przewód polutował i kazał mi zamówić regulator napięcia- na światłach długich nie ma ładowania.jak prubuje nim ruszych, to tylko z niskich obrotów ,ale cały czas nim szarpie i po dodaniu gazu czasem strzeli z rury.silnik gaśnie po dodaniu gazu.
    ps.
    Jak w Polsce wygląda dostep do cześci Sym?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak i do innych. kupujesz sam to masz szybko a przez serwisy czekasz tygodniami.
    LM25W to nie jest 125 tylko 250. LM12xxxx to 125

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    blady666
    Użytkownik

może się wydawać dziwne ale tak mam w dowodzie rejestracyjnym .pole D.3

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a co masz na bloku silnika?

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie