Syczenie z przekładni

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Syczenie z przekładni

Ten temat zawiera 32 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe skuterek123 skuterek123 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe skuterek123
    skuterek123
    Użytkownik

Witam! Nie wiem, może nie zwracałem na to uwagi, ale dzisiaj jak wracałem do domu to na rozgrzanym silniku ze skutera z przekładni wydobywało się dość głośne syczenie na wolnych obrotach. Wcześniej też to słyszałem, ale zdawało mi się, że było to bardziej ciche.
    Wątpię że pasek lub rolki bo przebieg 5700km. Czy może olej w przekladni trzeba wymienić?

Skuter to kymco vitality 2t

skuterek123
    Użytkownik

odswieżam

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

w moim przypadku to był słabej jakości pasek napędowy WM Motor

skuterek123
    Użytkownik

Pasek to nie, skuter ma dopiero 5700 przebiegu a w kymco paski są dobrej jakości, czy to syczenie jest normalne?

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

odkręć dekiel i może przyczyna będzie widoczna gołym okiem. na pierwszym miejscu obstawiał bym pasek.. nie ma na to reguły. paski mogą się sypać niezależnie od przebiegu

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

u mnie w vitalce przekładnia też różne dźwięki wydawała, pasek nie był zmieniany przez 26 tys km.

Router WS 50 2013
    skuterek123
    Użytkownik

WItam! Dzisiaj zauważyłem pewną rzecz.. jadę sobie kolo kolegi, pochyllilem sie.. i na liczniku 79… a on jadąc 75 mnie zaczyna wyprzedzać O.o (piaggio typhoon). Jechałem na pelnej manetce, skuter odblokowany to powinien tyle jechać.. więc co przekłamuje? Raz jak sprawdzałem to niby mi o 3 km czasami zawyża, da się to naprawić?
    Druga sprawa. Odpalam skuterek.. pochodzi troszkę, siadam, chce jechać, a on jakby zaczał troszkę przerywać, czy to na zimnym normalne? Czy może za mało gazu dałem?

Co do syczenia to zaraz dam filkim i dodam że głośniejsze syczenie jest na rozgrzanym silniku 😉

skuterek123
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

albo coś z wariatorem/rolkami, albo z paskiem.

skuterek123
    Użytkownik

No bo na zimnym tego praktycznie nie ma… A czy jak będę na tym jeździł to coś się stanie?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie