Świeca

Mam pytanie czy jeżeli świeca ma iskrę dochodzi benzyna do niej to jednak moze być uszkodzona jeżeli skuter 2t nie odpala?

jeżeli ma iskre i ta iskra jest mocna, brak wykruszeń, nadtopień, wypaleń - to raczej świeca nie jest uszkodzona - przynamniej na tyle żeby odpalić. Wysokie obroty to co innego - może nie dawac rady

Wombat napisał:

jeżeli ma iskre i ta iskra jest mocna, brak wykruszeń, nadtopień, wypaleń - to raczej świeca nie jest uszkodzona - przynamniej na tyle żeby odpalić. Wysokie obroty to co innego - może nie dawac rady

Hmm to jak nie iskra to co moze być przyczyną że skuter nie chce odpalić? Brudny gaźnik? Wcześniej nei chciał to wyjąłem świecę był brud wczyściłem ją to odpalil przejechalem 2m(nie wsiadając) i znowu zgasł i nie chce odpalić

Żeby silnik działał potrzebujemy czterech czynników:
- benzyna
- powietrze
- iskra
- kompresja
Jeżeli silnik dostaje benzynę z powietrzem, iskra jest, to oznacza, że nie ma odpowiedniej kompresji. Czyli silnik do remontu.

Deep_Nothing... napisał:

Żeby silnik działał potrzebujemy czterech czynników:
- benzyna
- powietrze
- iskra
- kompresja
Jeżeli silnik dostaje benzynę z powietrzem, iskra jest, to oznacza, że nie ma odpowiedniej kompresji. Czyli silnik do remontu.

Właśnie się tego obawiałem bo iskra jest, świecę nawet sprawdzałem inną, filtr powietrza wyczyszczony, gaźnik też. Jak myślisz ile może kosztować taka naprawa?

w najgorszym razie tyle co cylinder z tłokiem i robocizna

No to koszty pewnie jakieś 200-300zł

to zależy. Mój cylinder kosztował ponad 500 -wiec wiesz. Jest różnie. Zależy od jakości tego co kupisz i co to za sprzęt, tego jak dobrze znasz mechanika co to zrobi i jaka to część kraju - bo ceny za robote są bardzo różne.

Mój skuter to Yamaha Neos 50. Niecałe 2 lata temu miał wymieniany cały silnik nawet i cylinder... koszt to był około 1000zł a przeważnie mechanik bierze 50% ceny od części.