świeca skuter 4t

Cześć, mój skuter przestał palić. Postanowiłem sprawdzić świece i mam pytanie jak to zrobić krok po kroku.

Co chcesz sprawdzać w świecy krok po kroku? Trzeba ją wykręcić, zerknąć na stan i kolor elektrody. Odkręcić fajkę od przewodu zapłonowego i sprawdzić, czy jest i jaka jest iskra. Potem pomiar ciśnienia sprężania i wszystko stanie się jasne.

iskra powinna mieć taki niebieski kolor?

Tak, niebieskawo-biały. Gdy kręcisz rozrusznikiem elektrycznym odsuwaj przewód zapłonowy i sprawdź przy jakiej odległości przestanie przechodzić. Przed Tobą dwa pomiary ciśnienia sprężania - jeden z marszu, drugi po próbie olejowej. Dzięki temu będziemy mogli zorientować się, czy problem leży w nieszczelnych zaworach, zużytym cylindrze i pierścieniach tłokowych, czy może gaźnik wymaga czyszczenia i regulacji.

Mam jeszcze jedno pytanie nigdy tego nie robiłem więc nie mam o tym pojęcia. W internecie gdy szukałem informacji na temat sprawdzenia świeci to tam pisało że trzeba odkręcić zbiornik bo inaczej paliwo się zapali, to prawda?

“Gdy kręcisz rozrusznikiem elektrycznym odsuwaj przewód zapłonowy i sprawdź przy jakiej odległości przestanie przechodzić.”
w sensie od ramy?

przepraszam za takie błache pytania ale nie mam praktycznie żadnego pojęcia o tym.

Od głowicy, nakrętki szpilki, czy śruby. Zacznij od odległości 0,5 cm i odsuwaj powoli. Mniej więcej zobaczysz kiedy ta iskra znika. Oczywiście rób to tak, żeby nie dotknąć niczego silnika, ramy, etc.

Jeżeli nie masz o tym żadnego pojęcia to praktycznie szanse na naprawę usterki są bliskie zeru. Lepiej poszukaj kogoś kto ogarnie Ci ten temat.