Świeca się światła skuter 4T.

Witam mam router sport 50s i świecą się światła przy wyłaczonym silniku wymieniony moduł cały zapłon wraz z cewką
Co może być nie tak

Czy ktoś mi pomoże z tym problemem

które światła?

Wombat napisał:

które światła?

Oby dwa gdy przełączę na górne to się świeca na wyłaczonym silniku i gdy przełączę na krótkie, długie to tak samo

Oraz się świeci podświetlenie zegarów i godziny a nigdy tak nie było na wyłączonym silniku

zwarcie we włączniku ?

Wombat napisał:

zwarcie we włączniku ?

Raczej nie bo rozkręcałem i nie widziałem nic podejrzanego

A może stabilizator napięcia ale już sam nie wiem

ale chyba lampy główne (przednie) nie powinny być zasilane jeżeli nie pracuje silnik. Są zasilane bezpośrednio z uzwojenia stratora a tam jest prąd jak pracuje silnik.
Jeżeli napięcie pojawia ci się na tych kablach na zatrzymanym silniku to jest to prąd z przebicia/zwarcia gdzieś.
No to masz 3 punkty gdzie te instalacje się stykają:
- przełącznik
- regulator napięcia
- uzwojenia w prądnicy

Wombat napisał:

ale chyba lampy główne (przednie) nie powinny być zasilane jeżeli nie pracuje silnik. Są zasilane bezpośrednio z uzwojenia stratora a tam jest prąd jak pracuje silnik.
Jeżeli napięcie pojawia ci się na tych kablach na zatrzymanym silniku to jest to prąd z przebicia/zwarcia gdzieś.
No to masz 3 punkty gdzie te instalacje się stykają:
- przełącznik
- regulator napięcia
- uzwojenia w prądnicy

No nie tylko lampy bo podświetlenie zegarów i godziny tez się świeci co nigdy nie było przy wyłaczonym silniku. A jak sprawdzić ten regulator napięcia czy jest dobry? Bo bez potrzeby nowy kupować to nie warto

Przecież regulator napięcia jest głównie tylko do świateł, uzwojenia w prądnicy nic do tego nie mają jeśli silnik jest wyłączony.

wyłączony silnik masz na myśli wyciągnięte kluczyki czy tylko wyłączony zapłon?

mają jeżeli to tam gdzieś jest zwarcie

serafinq napisał:

Przecież regulator napięcia jest głównie tylko do świateł, uzwojenia w prądnicy nic do tego nie mają jeśli silnik jest wyłączony.
wyłączony silnik masz na myśli wyciągnięte kluczyki czy tylko wyłączony zapłon?

Przy wyjętych kluczykach świecą

Wombat napisał:

mają jeżeli to tam gdzieś jest zwarcie

Prądnica, moduł i cewka zapłonowa sa zupełnie nowe

To spróbuj odpalić bez kluczyków;), jeśli odpali to znaczy że gdzieś kabelki się stykają na stacyjce.

Lub odepnij stacyjkę z kostki i sprawdź czy dalej jest prąd

Jeśli światła świecą pełną jasnością to znaczy że są podłączone do aku, a tak nie powinno być, może ktoś grzebał,jeśli świecą słabo ,żarzą się to znaczy że zasilanie idzie (przez coś innego)przetarty kabel, zwarcie,lub uciekający prąd. Światła bez pracującego silnika nie mają prawa świecić, chyba że ktoś przerobił,i główny kabel zasilania świateł podłączył do aku,albo do kabla zasilania gdzies pod owiewkami. Ale ..
Mój sąsiad ma routera city line 50(2013), nie grzebanego prosto z salonu, to u niego światła postojowe/pozycyjne (przód/tył)świecą bez kluczyka,ale nie główne drogowe/mijania.

Na jakich doświadczeniach opierasz swoje twierdzenia? :D

Są różne konfiguracje, to zdumiewające czasami, ale przynajmiej nie ma nudy i zmusza do głębokich przemyśleń, bądź nawet ingerencji i zrobienia czegoś na swoją modłę. Pomaga też w takiej ocenie i poczynaniach... oryginalna instrukcja instalacji elektrycznej.

Trzeba sobie taką wygooglować i wtedy wszystko będzie już jasne. :D

sq3llh napisał:

Jeśli światła świecą pełną jasnością to znaczy że są podłączone do aku, a tak nie powinno być, może ktoś grzebał,jeśli świecą słabo ,żarzą się to znaczy że zasilanie idzie (przez coś innego)przetarty kabel, zwarcie,lub uciekający prąd. Światła bez pracującego silnika nie mają prawa świecić, chyba że ktoś przerobił,i główny kabel zasilania świateł podłączył do aku,albo do kabla zasilania gdzies pod owiewkami. Ale ..
Mój sąsiad ma routera city line 50(2013), nie grzebanego prosto z salonu, to u niego światła postojowe/pozycyjne (przód/tył)świecą bez kluczyka,ale nie główne drogowe/mijania.

Jak pisałem wyżej nie tylko światła świecą bo także podświetlenie zegarów i godziny

Światła nie są podłączone do aku bo po odłączeniu kostki od zapłonu światła nie świecą tak samo gdy się odłączy kostkę od stabilizatora napięcia

serafinq napisał:

To spróbuj odpalić bez kluczyków;), jeśli odpali to znaczy że gdzieś kabelki się stykają na stacyjce.
Lub odepnij stacyjkę z kostki i sprawdź czy dalej jest prąd

Nie odpala bez kluczyków, po odłączeniu kostki od stacyjki światła nadal się świecą