Świeca irydowa czy normalna – którą polecacie ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Świeca irydowa czy normalna – którą polecacie ?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Czarek Czarek 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

szyszu3
    Użytkownik

Sieema. Nadszedł czas by wymienić świece. I nie wiem na jaką. I mam do was takie pytanie.. Którą świece polecacie i dlaczego ? I jakiej firmy najlepsze są ?

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Z uwagi na cenę, polecam tradycyjną np.Denso czy NGK. No chyba że masz silnik mocno tuningowany do wyścigów, to w takim wypadku irydową, w normalnej eksploatacji, moim zdaniem stosowanie takiej świecy jest nieirracjonalne i mija się to z celem.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

szyszu3
    Użytkownik

nie mam prawie nic tuningowanego.:) Bo to szkoda wywalać kase w chińczyka, ale czy ta irydowa mi coś da ? jest lepsza od tej zwykłej ?

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Czarek
    Czarek
    Użytkownik

Najlepsze ponoć są japońskie NGK.. Mam takie w aucie i w skuterku [fabrycznie przydzieloną – BPR7HS].

Co do irydowych, to właśnie taka do mnie leci z Allegro i już się nie mogę jej doczekać!-) Podobno na zwiększone osiągi V-max lub przyspieszenie nie ma co specjalnie liczyć ale rozruch na zimno i kultura pracy silnika ponoć zauważalnie lepsze. Co za tym idzie, też spalanie benzyny mniejsze [o ile – nie wiem]. Gdy tylko ją sobie wkręcę, to napewno się tutaj podzielę wrażeniami – o ile cokolwiek zauważę innego, oprócz braku 50PLN w portfelu!-)

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Sorry za offtopic, ale Czarek wysłaliśmy posta w tej samej sekundzie i na głównej forum liczy to jako jednego posta ;D Zobacz sobie ;D Jakiś fail ;D

o
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

szyszu3 napisał:

nie mam prawie nic tuningowanego.:) Bo to szkoda wywalać kase w chińczyka, ale czy ta irydowa mi coś da ? jest lepsza od tej zwykłej ?

Nic ci nie da świeca irydowa, poza większą żywotnością samej świecy, ale czy jest sens ładować 50zł w świecę? myślę że lepiej częściej zmienić tradycyjną na nową i mieć pewność że masz sprawną świece. Polecam Denso, produkowane są wyłącznie w japonii, więc jakość jest gwarantowana.

szyszu3
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

szyszu3 napisał:

a co powiecie o tej : http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-irydowa-4t-ngk-cr-7hix-i2228334033.html

za tą chińską irydową razem z kosztem przesyłki miałbyś 2 markowe tradycyjne, ale zawsze możesz kupić i testować 😉

Zdjęcie profilowe Czarek
    Czarek
    Użytkownik

Ryglos napisał:

Sorry za offtopic, ale Czarek wysłaliśmy posta w tej samej sekundzie i na głównej forum liczy to jako jednego posta ;D Zobacz sobie ;D Jakiś fail ;D

ja też sorki za offa ale najważniejsze Ryglos, że oba posty się wyświetliły w tym samym temacie!-)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie