Świeca

Tagi: 

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #120044
  Bartek12200
  Użytkownik
  • Postów: 25

  Witajcie! 😀 Miałem moją pierwszą awarię z Benzerem Shaft, mianowicie, nie chciał odpalić etc. Pomyślałem że zalałem sobie świecę. Odkręciłem ją, i jak się okazało problem rzeczywiście był w świecy, jednak nie była ona mokra od paliwa a cała osmolona, po prostu czarna tak jak by było na niej dużo tłustej sadzy. Wyczyściłem świecę i odpalił bez problemu. Jednak jeśli sobie trochę pojeżdżę to znowu jest ta „sadza”. Kolega powiedział że to wina złego wyregulowania gaźnika. A może problem leży gdzie indziej. Jaka jest wasza opinia i ile kosztuje taka regulacja w serwisie?

  #120059
  J23
  Uczestnik
  • Postów: 412

  Może być za bogata mieszanka. Może łapać gdzieś olej. Może być kijowe paliwo. Jednak jeżeli wszystko powyższe jest ok, to ja bym zmienił świece na cieplejszą, tj. o innej wartości cieplnej. Jeżeli masz jeszcze chiński oryginał, to zmień ją, jak najszybciej. Jeżeli NGK z cyfrą 7, to zmień na NGK z cyfrą 6 w oznaczeniu. Taka świeca będzie mieć większą temperaturę samooczyszczania z sadzy i problem zasyfienia świecy zniknie.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #120061
  Mario1
  Użytkownik
  • Postów: 1 223

  tu jest raczej kwestia regulacji gaźnika ( ma zbyt bogatą mieszankę ) , to samo powstaje gdy jest nieszczelność pomiędzy gaziolem a króćcem ssącym – świeca jest czarna i obsmolona – złe spalanie mieszanki.

  #120184
  Bartek12200
  Użytkownik
  • Postów: 25

  Dzięki za poradę 😀 W najbiższym czasie udam się na regulację gaźnika oraz wymienię świecę na irydową NGK bo jak na razie mam zamontowany chiński oryginał :C

  #120190
  pEuGeOcIK
  Użytkownik
  • Postów: 264

  swieca wystarczy ngk br7hs a nie irydowa

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button