światło sie ciągle pali

Witam, mój kumpel ma problem, a jutro musi jechać na przegląd. Problem jest taki, że tylnia lampa od świateł i hamulca, się ciągle świeci. Włączasz stacyjke i ona się zapala tak jakbś miał naciśnięty hamulec. Co robić ? A drugi to podświetlenie tablicy, wymienił żarówke a i tak nie świeci.

Czujnik hamulca się przyciął pewnie.
1.Niech włączy stacyjkę i wciśnie stop - jeśli przygaśnie tylne światło to wina nie czujnika,a le jeśli nic się nie zmieni po naciśnieciu, to czujnik.
2.Potem niech włączy zapłon i światła - jeśli nic się nie zmieni to problem z wyłącznikiem świateł, ale jeśli tylne światło zaświeci mocniej to problem na 100% czujnika hamulca.
Lub najłatwiejszy sposób: Na samym zapłonie próbować odpalać przyciskiem startora NIE TRZYMAJĄC HAMULCA !Jeśli zapali bez trzymania hamulca, to problem z czujnikiem

Z czujnikiem Aras ma racje. Najlepiej spróbować odpalić z guzika bez naciskania klamki hamulca i jeśli odpali to problem leży w czujniku. Jeśli się nie zaciął to raczej pozostaje wymiana bo koszt nie duży a będzie spokój. Co do podświetlenia tablicy to jeśli napewno założył sprawną żarówkę i dalej nie świeci to niech sprawdzi czy do wtyczki dochodzi prąd. Jeśli nie to niech sprawdzi czy wszystko dobrze jest podpięte.

ale jak się przekręci kluczyk w stacyjce to też się pali. a on odpala na kopke bo aku mu padł.

Nawet jak się wyjmie kluczyk ze stacyjki to też się świeci ?

To niech naładuje akumulator i niech sprawdzi lub niech odłączy czujniki pojedynczo dla próby. Aras - czytamy że zrozumieniem ;)
Szyszu - niech ten Twój kolega sprawdzi to co napisaliśmy z Aras-em a i daj znać.

nieee.. tylko jak się przekręci i odpali to się świeci ciągle. a gdzie ten czujnik jest dokładnie ?

Pod dźwignią hamulca.

Zazwyczaj montowany jest w uchwycie klamki hamulców. Przyjrzyjcie się dokładnie a zobaczycie takie przyciski. Gdy nie naciskamy hamulca to klamka przyciska guzik powodując otwarcie obwodu a w momencie naciśnięcia klamki przycisk się zwalnia powodując zamknięcie obwodu i zapalanie się lampy.

dobra znajdziemy jakoś :))

Przyjrzycie się to zorientujecie się o co chodzi.

no patrzałem na allegro te czujniki to mniej więcej wiem jak to wygląda :)

Daj znać jak wam poszło.

ok ok

Mam podobny problem i teraz po przeczytaniu tych wiadomości już bende wiedział co zrobić nigdy się nie spodziewałem że to może być w tym widocznym miejscu jutro zobacze i już widze że problem bendzie rozwiązany