Światła w skuterze

Siemka,
Mam pytanie:
Czy w skuterze 50cm3 (motorowerze) jest obowiązek jazdy z zapalonymi światłami, czy można je włączać tylko nocą?
Jak jest obowiązek jazdy z włączonymi światłami to:
1. Jaki jest mandat za brak jazdy z włączonymi światłami?
2. Posiadam Torosa F16. Skuterek ma 2 światła. Jedno jest na kierownicy - taki duży halogen, gdzie można włączyć długie/krótkie, oraz drugie światło takie malutkie na samym dole, 10 cm wyżej od błotnika. Czy można jeździć skuterkiem z zapalonym tylko tym małym światełkiem?

Trzeba włączać całą dobę. I muszą to być światła mijani, nie mogą być postojowe. Tak więc to małe odpada. Ale to tylko moje zdanie.

Ja sobie pewnej nocy (22) jechałem sobie na postojówkach no i stali właśnie panowie i Panie, no i mnie zatrzymali, kontrola. Sprawdzili dowód, ubezpieczenie i kierunki, Panienka powiedziała tylko że kierunki za szybko mijają a tok to nic. Puścili mnie i sobie pojechałem dalej :D Dobrze, że nie patrzyła na opony tylną bo mam zjechaną prawie do końca, łysiutka :D Ale na szczęście sie nie patrzyła na oponke tylko oddała i sobie pojechałem :)

Za jazdę bez świateł jest mandacik 100zł. Mamy obowiązek jeździć na światłach mijania całą dobę ( ta duża lampa na kierownicy ma Ci się świecić ).

Szyszu bez obrazy ale co trzeba mieć w głowie żeby jeździć nocą na postojówkach ? Na żadnym skrzyżowaniu ktoś w samochodzie nie ma szans Cię zauważyć a Ty zadowolony tak jeździsz i jeszcze się tym chwalisz. Jak już robisz takie rzeczy to przynajmniej nie gadaj o tym innym.

Bycie widocznym na skuterze to podstawa, kiedy o sensie oświetleniu w ciągu dnia można jeszcze polemizować, to w nocy każdy myślący człowiek wątpliwości mieć nie powinien.

Ja w nocy to zawsze mam full światła, ba! Jak nikt nie jedzie, to włączam nawet długie, abym lepiej widział co przede mną jest

ja tak samo kiedyś nawet w kamizelce jezdzilem . Ja jeżdze wieczorem na długich żeby było lepiej widać jak samochód jedzie to na krótkich:)

Ja całymi dniami tylko długie. Jak się ciemno robi to załączam krótkie.

yyy.. Po co ci długie przez cały dzień, a w nocy krótkie? To nie logiczne!

To się zapytaj ministrów oni takie bzdury ustalają że 24 h na światłach . A jak wasi rodzicie czy wy sami jezdzicie samochodem całą noc jezdzicie na długoch logiczne jest to że jeśli jakiś pojazd jedzie z naprzeciwka to się krótkie światła włacza.

@Zipptopss

on do Deniollo się odniósł. Jak wprowadzano ten przepis o światłach włączonych 24h, to przez media przetoczyła się prawdziwa batalia z ekologami włącznie, każdy tu ma swoje spostrzeżenia.

Nie chwalę się, po prostu mówie jak było. że policja nie zwróciła uwagi.

trzeba uczyć się się na błędach innych i swoich :D o to chodziło szyszu żeby nie jechać tak jak ty?

Witam jak mozna zrobic swiatła awaryjne w skuterze? Wczoraj wieczorek widzialem jak koles w swoim skuterze wlaczyc je i bardzo mnie to zdziwiło.

Ja mam skuter Romet Classa i na długich po zmroku gorzej mi oświetla niż na krótkich, promień światła skierowany jest wtedy na wysokości konarów drzew więc nic mi to nie zwiększa widoczności. Może żle ustawione

nie. to dziadowska lampa