Światła w skuterze

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #60340 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Siemka,
    Mam pytanie:
    Czy w skuterze 50cm3 (motorowerze) jest obowiązek jazdy z zapalonymi światłami, czy można je włączać tylko nocą?
    Jak jest obowiązek jazdy z włączonymi światłami to:
    1. Jaki jest mandat za brak jazdy z włączonymi światłami?
    2. Posiadam Torosa F16. Skuterek ma 2 światła. Jedno jest na kierownicy – taki duży halogen, gdzie można włączyć długie/krótkie, oraz drugie światło takie malutkie na samym dole, 10 cm wyżej od błotnika. Czy można jeździć skuterkiem z zapalonym tylko tym małym światełkiem?

#60345 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Trzeba włączać całą dobę. I muszą to być światła mijani, nie mogą być postojowe. Tak więc to małe odpada. Ale to tylko moje zdanie.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#60354 Reply
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112

Ja sobie pewnej nocy (22) jechałem sobie na postojówkach no i stali właśnie panowie i Panie, no i mnie zatrzymali, kontrola. Sprawdzili dowód, ubezpieczenie i kierunki, Panienka powiedziała tylko że kierunki za szybko mijają a tok to nic. Puścili mnie i sobie pojechałem dalej 😀 Dobrze, że nie patrzyła na opony tylną bo mam zjechaną prawie do końca, łysiutka 😀 Ale na szczęście sie nie patrzyła na oponke tylko oddała i sobie pojechałem 🙂

#60367 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Za jazdę bez świateł jest mandacik 100zł. Mamy obowiązek jeździć na światłach mijania całą dobę ( ta duża lampa na kierownicy ma Ci się świecić ).

Szyszu bez obrazy ale co trzeba mieć w głowie żeby jeździć nocą na postojówkach ? Na żadnym skrzyżowaniu ktoś w samochodzie nie ma szans Cię zauważyć a Ty zadowolony tak jeździsz i jeszcze się tym chwalisz. Jak już robisz takie rzeczy to przynajmniej nie gadaj o tym innym.

#60377 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Bycie widocznym na skuterze to podstawa, kiedy o sensie oświetleniu w ciągu dnia można jeszcze polemizować, to w nocy każdy myślący człowiek wątpliwości mieć nie powinien.

#60385 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Ja w nocy to zawsze mam full światła, ba! Jak nikt nie jedzie, to włączam nawet długie, abym lepiej widział co przede mną jest

#60423 Reply
    zipptopss
    Użytkownik
    • 17

ja tak samo kiedyś nawet w kamizelce jezdzilem . Ja jeżdze wieczorem na długich żeby było lepiej widać jak samochód jedzie to na krótkich:)

#60433 Reply
    deniollo
    Użytkownik
    • 4

Ja całymi dniami tylko długie. Jak się ciemno robi to załączam krótkie.

#60439 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

yyy.. Po co ci długie przez cały dzień, a w nocy krótkie? To nie logiczne!

#60441 Reply
    zipptopss
    Użytkownik
    • 17

To się zapytaj ministrów oni takie bzdury ustalają że 24 h na światłach . A jak wasi rodzicie czy wy sami jezdzicie samochodem całą noc jezdzicie na długoch logiczne jest to że jeśli jakiś pojazd jedzie z naprzeciwka to się krótkie światła włacza.

#60461 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

@Zipptopss

on do Deniollo się odniósł. Jak wprowadzano ten przepis o światłach włączonych 24h, to przez media przetoczyła się prawdziwa batalia z ekologami włącznie, każdy tu ma swoje spostrzeżenia.

#60477 Reply
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112

Nie chwalę się, po prostu mówie jak było. że policja nie zwróciła uwagi.

#74398 Reply
    lisu7
    Użytkownik
    • 55

trzeba uczyć się się na błędach innych i swoich 😀 o to chodziło szyszu żeby nie jechać tak jak ty?

#74408 Reply
    patryk2152
    Użytkownik
    • 7

Witam jak mozna zrobic swiatła awaryjne w skuterze? Wczoraj wieczorek widzialem jak koles w swoim skuterze wlaczyc je i bardzo mnie to zdziwiło.

#618402 Reply
    Marek Kłosowski
    Uczestnik
    • 0

Ja mam skuter Romet Classa i na długich po zmroku gorzej mi oświetla niż na krótkich, promień światła skierowany jest wtedy na wysokości konarów drzew więc nic mi to nie zwiększa widoczności. Może żle ustawione

#618407 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

nie. to dziadowska lampa

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Światła w skuterze
Twoje informacje:

Back to top button