Światła w skuterze

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Światła w skuterze

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Siemka,
    Mam pytanie:
    Czy w skuterze 50cm3 (motorowerze) jest obowiązek jazdy z zapalonymi światłami, czy można je włączać tylko nocą?
    Jak jest obowiązek jazdy z włączonymi światłami to:
    1. Jaki jest mandat za brak jazdy z włączonymi światłami?
    2. Posiadam Torosa F16. Skuterek ma 2 światła. Jedno jest na kierownicy – taki duży halogen, gdzie można włączyć długie/krótkie, oraz drugie światło takie malutkie na samym dole, 10 cm wyżej od błotnika. Czy można jeździć skuterkiem z zapalonym tylko tym małym światełkiem?

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Trzeba włączać całą dobę. I muszą to być światła mijani, nie mogą być postojowe. Tak więc to małe odpada. Ale to tylko moje zdanie.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

szyszu3
    Użytkownik

Ja sobie pewnej nocy (22) jechałem sobie na postojówkach no i stali właśnie panowie i Panie, no i mnie zatrzymali, kontrola. Sprawdzili dowód, ubezpieczenie i kierunki, Panienka powiedziała tylko że kierunki za szybko mijają a tok to nic. Puścili mnie i sobie pojechałem dalej 😀 Dobrze, że nie patrzyła na opony tylną bo mam zjechaną prawie do końca, łysiutka 😀 Ale na szczęście sie nie patrzyła na oponke tylko oddała i sobie pojechałem 🙂

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Za jazdę bez świateł jest mandacik 100zł. Mamy obowiązek jeździć na światłach mijania całą dobę ( ta duża lampa na kierownicy ma Ci się świecić ).

Szyszu bez obrazy ale co trzeba mieć w głowie żeby jeździć nocą na postojówkach ? Na żadnym skrzyżowaniu ktoś w samochodzie nie ma szans Cię zauważyć a Ty zadowolony tak jeździsz i jeszcze się tym chwalisz. Jak już robisz takie rzeczy to przynajmniej nie gadaj o tym innym.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Bycie widocznym na skuterze to podstawa, kiedy o sensie oświetleniu w ciągu dnia można jeszcze polemizować, to w nocy każdy myślący człowiek wątpliwości mieć nie powinien.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja w nocy to zawsze mam full światła, ba! Jak nikt nie jedzie, to włączam nawet długie, abym lepiej widział co przede mną jest

Zdjęcie profilowe zipptopss
    zipptopss
    Użytkownik

ja tak samo kiedyś nawet w kamizelce jezdzilem . Ja jeżdze wieczorem na długich żeby było lepiej widać jak samochód jedzie to na krótkich:)

—————————————
    Pozdrawiam wszystkich fanów 2 kółek i silnika:)

Nr gg:34623657:) Pisać

Zdjęcie profilowe deniollo
    deniollo
    Użytkownik

Ja całymi dniami tylko długie. Jak się ciemno robi to załączam krótkie.

Pozdrawiam, deniollo.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

yyy.. Po co ci długie przez cały dzień, a w nocy krótkie? To nie logiczne!

Zdjęcie profilowe zipptopss
    zipptopss
    Użytkownik

To się zapytaj ministrów oni takie bzdury ustalają że 24 h na światłach . A jak wasi rodzicie czy wy sami jezdzicie samochodem całą noc jezdzicie na długoch logiczne jest to że jeśli jakiś pojazd jedzie z naprzeciwka to się krótkie światła włacza.

—————————————
    Pozdrawiam wszystkich fanów 2 kółek i silnika:)

Nr gg:34623657:) Pisać

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie