światła postojowe w skuterze

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #14839
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Witam
    Jak większość skuterów posiadam światła postojowe w skuterze jednak mój problem polega na tym że świecą tylko podczas pracy silnika. I moje pytanie brzmi czy da się i co bym musiał zrobić/ wymienić aby podpiąć pod akumulator żeby do świecenia świateł postojowych oraz podświetlenie deski rozdzielczej nie potrzebna była praca silnika tylko włączony zapłon ? Z góry dzięki. Pozdrawiam

    #14866
    marcinwrk
    Użytkownik
    • 2
    • 2 038Postów:

    Ja w swoim zico mam ze przekrece zapłon i pstrykne postojowe i mam podswietlanie licznika, postojowych przednich i z tyłu ;p
    A podczas jazdy mi nie swiecą ;p
    A w yibenie(dawny skuter) mialem ze przekreciłem zapłon dałem na postojowe i swieciło mi tak samo. Podczas jazdy swieciło mi z dołu niebieski led i normalnie swiatła mijania czy drogowe, obojętnie.
    Kazdy skuter ma inną elektryke ;p
    Ale chyba dało by sie to zrobić ;]
    Najlepiej podpiąc wporst pod stacyjke. Po przekrecniu zapłonu swieciło by postojowe i podczas jazdy tez i mijania czy drogowe ;p
    Kumpel podpiął wiatraczek na chłodnice pod zapłon i mu kręcil przy zaplonie jak i przy zalączonym skuterze. Wiec da sie wszytsko zrobić ;p Tylko trzeba nie popierniczyc kabli i je znaleść ;D Pamietaj ze moze sie bezpiecznik spalić. Wtedy nic nie działa ;D I musisz wymienic ;p

    #14875
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Kumpel mnie pytał kiedyś czy w tico można zrobić tak żeby światł mijania zapalały się z kluczyka. Mówię mu: “Można tyle, że trzeba ja podłączyć do innego bezpiecznika.” Tak samo i tutaj – trzeba je podłączyć od innego punktu. No chyba, że wszystko idzie od prądnicy, a nie od akumulatora i stacyjki- wtedy będzie więcej roboty…

    #14882
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    No u mnie sprawa jest taka ze swieca tylko gdy odpale silnik inaczej nic sie nie dzieje.

    #14886
    marcinwrk
    Użytkownik
    • 2
    • 2 038Postów:

    To podepnij pod stacyjke i będzie problem z głowy ;d

    #14896
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Czyli muszę odnaleźć kabelki i odpowieni z nich podpiąć pod stacyjkę a zasilanie pod akumulator ?

    #14925
    marcinwrk
    Użytkownik
    • 2
    • 2 038Postów:

    Niee..
    Normalnie podłaczasz postojowe. czyli masz 4 kable 2 plusowe i 2 minusiowe. Poepdnij pod stacyjke plus do plusa a minus do minusa ;p
    Zasilanie będzie po przekrreceniu stacyjki. Wiec akusia nie ruszaj ;p

    #14931
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    marcinwrk on jak podepnie pod stacyjkę to z czasem będzie miał za słaby aku żeby skuter odpalić

    #14943
    marcinwrk
    Użytkownik
    • 2
    • 2 038Postów:

    Zalezy ;p
    Powinno dać rade. Jezeli nie da to trudno, bedziesz musiał poszukac innego rozwiązania lub jedynie kopac kopką ;d

    #14950
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Przy okazji zapytam czy da sie zmienic kolor podswietlenia zegarow bo mam taki blekitny a mi sie troche nie podoba i jezeli aku moze nie pociagnac tego wszystkiego to jak podpiac samo podswietlenie zegarow pod stacyjke ? Sa osobne kabelki do tego ? Sory za ortografie ale jeszcze nie zrobilem formata i nie mam polskich znakow ;/

    #14951
    marcinwrk
    Użytkownik
    • 2
    • 2 038Postów:

    A tego to nie wiem ;D
    Masz cyfrowy licznik czy zwykły z wskazówką ?

    #14961
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:
    #14996
    marcinwrk
    Użytkownik
    • 2
    • 2 038Postów:

    Da sie zmienic ;p
    Wyciągasz zarówke z licznika i idziesz do sklepu, kupujesz tyle ile Ci potrzeba i wkładasz i gyt malina ;d

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button