Światła led np. czerwone w skuterze. Co mi grozi gdy policja mnie złapie?

Witam a wiec tak jak w temacie. Chialbym a nawet musze zmienic światła na led bo mi przypala plastik w okoł zarowki. Jak bede jeździł na ledach o jakimś tam kolorze to policja sie doczepi? Jaki mandat?

ale przednie? tylne? boczne? górne?
możesz coś jaśniej? może wsadziłaś zbyt mocne żarówki? gdzieś…
A zmienić na led to co oznacza? wymienić całą lampęna wersje LED czy wsadzić paski led do środka zwykłej albo wymienić żarówkę na led z allegro czy innego olx?
Lampy niebieskie i czerwone (chyba że tylna pozycja i hamulce) są zarezerwowane dla pojazdów specjalnych, pomarańczowe są traktowane jako ostrzegawcze/informacyjne (pomarańczowe koguty na śmieciarkach, ciągnikach, pomarańczowe kierunki).
Za nieprzytomne zmiany w oświetleniu nie ma mandatu. Zabierają dowód i masz zakaz dalszej jazdy. ew. wypiszą mandat jak za brak przeglądu - co jest naciągane bo akurat stempelek można mieć.

Sprawa bardzo prosta - klosz/zestaw musi mieć homologację drogową dopuszczającą do ruchu. Nie mylić z certyfikatem CE.

ale przednie? tylne? boczne? górne? - Przednie
może wsadziłaś zbyt mocne żarówki? - Juz w nim byly takie
a zmienić na led to co oznacza? wymienić całą lampęna wersje LED czy wsadzić paski led do środka zwykłej albo wymienić żarówkę na led z allegro czy innego olx? - wymienic zarowki na led
Zabierają dowód i masz zakaz dalszej jazdy - czy jest szansa na odzyskanie dowodu?

Przednich lamp nie przerobisz poprawnie na led. Mówie o przeróbce poprawniej bo nielegalna to bedzie każda.
Ja mam przerobione i swiecą dobrze ale to wymaga wiedzy i sporo kosztuje. Znacznie więcej niż żarówka led za 30zł.
No i co z tego że w nim były “takie” żarówki. TAKIE - to znaczy jakie? Sprawdź JAKIE POWINNY BYĆ i takie wsadź.
Jest szansa na odzyskanie dowodu. Jedziesz na stacje diagnostyczną, diagnosta stwierdza na piśmie usunięcie usterki która była podstawą zatrzymania dowodu i z takim papierem odbierasz dowód z wydziału komunikacji.
Zabawa ewidentnie cię przerasta.

Dziękuje za informacje. Tobie Leszku też Dziękuje