Światła gasną zaraz po zapaleniu - Kymco Super 8

Witam!

Mój problem polega na tym, że gdy silnik jest już zapalony i załączam światła mijania to one po kilku sekundach gasną, postojowe działają bez zarzutu, tak jak wszystkie inne, silnik odpala bez problemu.

Co może być tego przyczyną??

Dziękuję za pomoc

Myśle, że to jest coś z akumulatorem. Jak długo masz już ten akumulator?

Niecały rok

To może wina bezpieczników. Ale niech wypowie sie ktoś bardziej doświadczony :)

Jakich bezpieczników ?! Przecież światła ciągną prąd bezpośrednio z prądnicy a nie z akumulatora. Po drodze nie mają żadnego bezpiecznika.

W pierwszej kolejności sprawdził bym sam włącznik świateł, może coś za słabo styka. Jak przytrzymasz włącznik świateł mijania, to nie zgasną? Albo może migają jak trochę nim poruszasz (bez przełączania na postojowe)?

Jeśli to nie włącznik, to pozostaje Ci sprawdzić wiązki kabli idące do świateł mijania i ich rezystora. Najlepiej multimetrem (bo od razu widać jakie jest napięcie), jeżeli go masz i wiesz jak się nim posługiwać.

Ja bym sprawdzil regulator napiecie. Ja mam tak ze jak na odpalonym potworze wlaczam pozycje to sie swieca normalnie przelaczam na mijania one gasna a żarzą się mijania dopiero jak dodam gazu pala sie normalnie,tak samo jest z dlugimi.
Mechanik mowil zeby sie tym nie przejmowac.

No tak, ale u mnie gasną podczas jazdy.

to cos z instalacją moze byc lub przelacznikiem

moduł od świateł ..

mam pytanko czy ktos zakladal ksenony do super8 i jaki to jest koszt

moduł od świateł , lub regulator napięcia ;)

A co do ksenonów to warto sprawdzic wydajnośc prądnicy swojego skutera , oraz pobór prądu tych pseudo ksenonów

a jak ten moduł od świateł wygląda ??

można prosić jakiegoś screen'a ??

Temat ksenonów był już przerabiany. Bawienie się w pseudo ksenony i przerabianie na ksenony szkodzi tylko innym bo wali po oczach jak głupie. Bez mechanizmu samopoziomującego nawet nie warto się w to bawić.

a po drugie może prądnica nie dać rady

Pogrzebałem trochę w sieci i trafiłem na opis identycznych objawów jak twoje. Podaną przyczyną, tak jak koledzy wcześniej pisali, był moduł kontroli świateł.

Tutaj pierwsze lepsze zdjęcie znalezione na google:
http://www.rooader.eu/okno_ara.php?k=katalog&w=&n=2638&d=4&d1=41&d2=&d3=
Na tej stronie kosztuje on prawie 200 zł więc przed zakupem radzę się zapytać w serwisie, czy dobrze zdiagnozowałeś problem (poza tym nie wiem czy do pojemności silnika 150 i 50 są te same moduły).
Jeżeli twój skuter wciąż jest na gwarancji lub od zakupu w salonie minęły mniej niż 2 lata (rękojmia), to serwis powinien usunąć tą awarię bezpłatnie.

Podobno w niektórych przypadkach za problemy ze światłami odpowiadać może też moduł CDI. Zobacz tutaj opis filmu i komentarz pod nim użytkownika scootergrisen:

http://www.youtube.com/embed/D4Ahihd5Y7E

Jak chcesz to powiem ci co zrobić nic nie kupując aby działały światła

To skoro wiesz jak rozwiązać problem, to opisuj, a nie że możesz mi powiedzieć, skoro mam taki problem, to raczej chcę wiedzieć

Daj mi fotke kostki od modułu tak żeby było widać kolory kabli