Światła drogowe

Krótkie pytanie, czy w waszych miastach puszkarze też świecą po oczach jak nawiedzeni na oświetlonych drogach? Odbierają mi przyjemność z jazdy wieczorami i jak Penelope Cruz kocham kiedyś, któregoś własnoręcznie uduszę...

lucek71 u mnie w okolicy jest roznie ale ja sam zwykle przed ostrym zakretem "wale" choc na kilka sekund dlugimi w celu ostrzezenia nadjezdzajacych z przeciwka

to chyba norma szczegolnie w suwach i terenowkach im wyzszy tym gorzej,
a osobowki na xenonach daja rade oslepic

Jakmi ktoś jedzie z naprzeciwka na długich to mu migam długimi, jak nie wyłączy to też włączam i tak go mijam.

Mi tak migają aż razi po oczach, ale tylko wtedy jak samochód wjedzie w dziurę, i zaraz wyjdzie z niej.

zawsze długimi świece jak mnie coś wk**wi np. ktoś chce mnie wyprzedzić a wcale nie musi to zajeżdżam drogę , jak jednak mu się uda to ciągle na długich za nim jadę, bez klaksonu w wawie też jest ciężko ;)

Widać mało w nocy jeździsz ;)

madi ja mało po nocy jeżdżeę? :)

sporo jeżdżę i chamstwo odwzajemniał jeszcze większym chamstwem

Nie rozumiem takiego trendu włączania długich na oświetlonych drogach, przecież od tego są światła mijania. W którejś reklamie było, że wzrok z powrotem przyzwyczaja się do ciemności po około 5 sekundach, przez tyle czasu można się nieźle urządzić ;>

lucek71 jechales kiedys kreta lesna droga pozno w nocy?

KrzysiekP napisał:

madi ja mało po nocy jeżdżeę? :)

Moja odpowiedź była do Izdebski12.

Ja mówię o mieście i prostych choć niekoniecznie równych drogach. W takim przypadku jakim Ty przedstawiasz to zwiększasz swoje bezpieczeństwo.

zgdaza sie a w miescie to faktycznie nieraz wkurzaja mnie jeżdżacy na długich światłach

Masz rację, mało jeżdżę po nocach bo dopiero dzisiaj sprzęt wyciągnąłem z 3 miesięcznego zimowania

a na postojówkach w dzień jeździcie ? :)

samochodem zdarza sie jednosladem nigdy

tak mi zrobili chinole elektrykę, że jak działają światła mijania/drogowe to też działa postojowa lampka nad błotnikiem.

Nie, bo u mnie postojówki są tylko na wylączonym silniku, na pozycyjnych nie jeżdże bo mam mijania, na których jeżdże cały czas.
PS: zaraz jadę się przejechać. :-)

Lukario co zapytanie jak toś ma to czemu nie przecierz w skyterach nie ma okreslone swiatla postojowe i drogowe. Nop w inca jak toś ma kompletna instalacje to w przełaczniku ma pierwsze siwatła posotojowe a drogowe zapalaja sie dodatkowo gdy właczy sie silnik