Świadectwo homologacji czy przegląd?

Witam , mam "problem". Planuję iść w następnym tygodniu z papierami od nowego skutera z Anglii . I teraz "problem" / pytanie - czy muszę mieć zrobiony przegląd zerowy skutera czy pokazać jedynie świadectwo homologacji?

oraz
jakie potrzebuję papiery przetłumaczyć i zabrać ze sobą, abym mógł dokonać rejestracji?

dzięki za odpowiedzi z góry.

odpowie ktoś?

Z całą pewnością odpowie, nie oczekuj, że po wciśnięciu Enter dostaniesz odpowiedź.
Powiem Tobie jak ja miałem z rejestracją motocykla z Anglii:
1) Przetłumaczyłem umowę kupna sprzedaży między mną, a poprzednim właścicielem oraz angielski dowód rejestracyjny.
Nie rozumiałem czemu miałem przedstawić umowę kupna lub fakturę skoro w angielskim dowodzie figurowały moje dane, ale to na marginesie.
2) Z tymi dokumentami pojechałem do Urzędu Skarbowego aby otrzymać dokument chyba VAT 25,
3) Wymieniłem wkład reflektora i pojechałem do stacji diagnostycznej wykonać przegląd techniczny zerowy,
4) Mając na ręku VAT 25, przetłumaczoną umowę kupna sprzedaży, przetłumaczony i oryginalny angielski dowód rejestracyjny, przegląd techniczny poszedłem rejestrować motor. Kosztowało mnie to sporo wydatków i biegania. Jest to dość powszechny problem i myślę, że wujek google pomoże Tobie dokładniej i znajdziesz co i ile kosztuje. Każde tłumaczenie i każdy papierek to są dość bolesne wydatki których nie jestem w stanie przypomnieć sobie.
U Ciebie może być inna droga gdyż pojazd jest nowy, a nie używany jak w moim było przypadku. Trudno dać odpowiedź. Myślę, że sami urzędnicy w Wydziale Komunikacji będą się głowić z Tobą.