Suzuki RG 80

Siemanko ;) Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o Suzuki RG 80. Patrzyłem oczywiście na innych forach, ale jak dla mnie te dane są przeterminowane. Oczywiście rozglądałem się po portalach aukcyjnych, gdzie mogłem obadać mniej więcej jak wygląda sprawa z częściami. I powiem tak jak dla mnie nie ma tragedii. Nie powiem jest to interesujący model, który będę brał pod uwagę kupując coś lepszego na wiosnę.

Kto jest posiadaczem lub miał jakieś styczności z tym modelem możecie wypisać wszelkie za i przeciw. Widziałem różne opisy i ogólnie ludzie chwalili motor, jednak chciałbym wiedzieć jak wygląda sytuacja na obecną chwilę i jak będzie się miała w przyszłości. Nie chce po prostu kupić czegoś, które będzie stało i zajmowało miejsce i okaże się skarbonką bez dna. Wiem, że to zależy jak kto o to dbał.

Na razie gromadzę informację, więc raczej nie składajcie propozycji.

To tyle. Jak się mi coś przypomni to napiszę.

Piszcie co myślicie na ten temat.

Czemu szukasz motocykla w tak malutkiej pojemności? Czemu nie coś większego, nowszego, ekonomiczniejszego?

1. Mam 16 lat. Robienie A1 jest dla mnie bezsensowne.
2. 80 cmm w 2 suwie daje nam ok 11 km. Raczej nie jestem napalony na prędkość. Zależy mi na sprawnym poruszaniu się na mieście jak i pojechaniu gdzieś dalej.
3. Większe, mocniejsze i nowsze i ekonomiczniejsze jakoś mnie nie kręci. Nie wiem czy chodziło Ci o Hondę CBR 125 czy jakąś Yamahę. Z tego co wyczytałem RG nie żłopie tak dużo paliwa. Czy to mit czy prawda ? Nie wiem. Tak jak pisałem ja tylko gromadzę informację.

Ale jak Ty sobie wyobrażasz jazdę motocyklem bez uprawnień?
Bezsensowne jest dla Ciebie robienie uprawnień? Ale już sens ma jazda motocyklem bez nich?
Nie kumam.

Powiem tak. Poszukuję motocykla na wiosnę najlepiej 2 suw, LC. Jest masa motocykli typu enduro i ścigaczy z silnikiem AM6. O Suzuki Rg 80 dowiedziałem się przypadkiem, więc przykuła moją uwagę. Więc teraz staram się zdobywać informację na temat tejże maszyny. Nie mam czasu na robienie prawka A1 a na kartę można znaleźć ciekawe maszyny.

ale w dowodzie jest wbite 50 ccm i motorower

Ok, najwyraźniej nie ma sensu ciągnąć tego bo nic ciekawego nie wyciągnąłem pisząc ten temat.

Caldir napisał:

ale w dowodzie jest wbite 50 ccm i motorower

No to powodzenia życzę przy pierwszej kontroli, albo na przeglądzie technicznym :-)