Suzuki Katana R50 LC . Warto ?

Witam. Chce kupić jakiś dobry skuter do 2500zł. Znalazłem takie coś : http://tablica.pl/oferta/sprzedam-suzuki-katana-r50-nie-ay-sr-tzr-rs-dna-aerox-dt-itd-ID149nl.html#418048ff;promoted;r:;s: . Czytałem o nim i dowiedziałem się o tym że jest on niezawodny i cechuje się wytrzymałością. Pytałem właściciela ile pojedzie, napisał 60km/h na prostej no i ileś tam z górki. Mówi że jak wymienie rolki to powinien iść 90km/h, mówi prawdę czy ściemnia ? Na co mam zwrócić uwagę przy oglądaniu tego skuterka ? Z góry dzięki za pomoc.

"z 1999 roku. Skuter nie był katowany, mało przejechane jak na ten rok bo jedyne około 11.500" - ta jasne, przez 13 lat by przejechano tak mało... Coś właściciel kręci, 60 km/h po prostej ? tyle to chiński Toros F16 pojedzie, katana powinna koło 80 iść. Rolki, kit wciska, nawet na startych rolkach by pojechał ponad 70. Pewnie zakatowany jest i chce komuś padake sprzedać. Tym bardziej, że po takim przebiegu rolki nie są starte. Kit wciska i tyle :)

Jak ma krótkie przełożenia (charakterystyczne dla Katany), to może rzeczywiście tylko 60 wyciągać. Tam po prostu przy odblokowaniu należy wymienić przełożenia na długie.

I myślisz, że w sportowym skuterze by tych przełożeń przez 13 lat nikt nie zmienił ? Wątpię, choć wiadomo, wszystko jest możliwe.

Otóż to - wszystko możliwe. Niemniej oferta trochę podejrzana moim zdaniem.

Gość mi mówi teraz, że on pojedzie 90 z lekkiej górki bo jak już się rozpędzi to jedzie a na prostej słabo. Co to może być ?

Moim zdaniem nie warto pakować się w ten egzemplarz. Zrobisz jak uważasz ale jeden forumowicz kupił już podobnego Suzuki i do dziś nie może jeździć bo ma problemy z chłodzeniem a jeśli tobie ten gość pisze że z górki leci 90km/h a na prostej słabo to coś jest nie tak. Moja rada - odpuść sobie ten egzemplarz.

Kapuchon napisał:

Moim zdaniem nie warto pakować się w ten egzemplarz. Zrobisz jak uważasz ale jeden forumowicz kupił już podobnego Suzuki i do dziś nie może jeździć bo ma problemy z chłodzeniem a jeśli tobie ten gość pisze że z górki leci 90km/h a na prostej słabo to coś jest nie tak. Moja rada - odpuść sobie ten egzemplarz.

Jestem tego samego zdania.

Dzięki za odpowiedź ;) Tak jak powiedzieliście odpuszczę sobie ten motorek i poczekam trochę może coś innego znajdę.