Suzuki Katana AY 70 ccm Malossi Sport gaśnie po wymianie tłoka Dlaczego?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Suzuki Katana AY 70 ccm Malossi Sport gaśnie po wymianie tłoka Dlaczego?

Ten temat zawiera 25 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Mirosław Grzegorz Pędziwiatr
    Użytkownik

Witam , nabyłem jakis tydzien temu Suzuki katane z 2001r troszke podtuningowaną , 4 miesiące temu miała wymieniony zestaw malossi 70 , czyli cylinder , głowica , tłok . w dzien który nabyłem skuter mi zgasł podczas jazdy okazało sie ze stracił kompresje , wziołem sie za naprawe okazało sie ze jest dzióra w tłoku cylinder nienaruszony głowica tez . na tym tłoku było zrobione z 1000km nie wiecej nawet troszke mniej . mechanik powiedział mi ze to raczej od mocnej swiecy ” iskra jest bardzo mocna ” miałem kiedys skutera 4t i iskra w tym skuterku jest pare razy mocniejsza swieca NGK . no i zamówiłem włoski tłok meteor pod culindry malossi polini minerelli i inne , ładnie pasował , płaciłem 130zł . złozyłem wszystko w całosc i odpalił bezproblemowo . zagrzałem skuter i ruszyłem sie przejechac , przy duzych obrotach nagle zgasł tak jak by odcieło zapłon , odpaliłem od kopki za pierwszym razem odpalił . jade 40 nie gasnie a jak 60-70 skuter gasnie tak jak by odcinało zapłon . tłok raczej nie puchnie poniewaz bym go odrazu z kopa nie odpalił . co poradzicie sprawdzic ? moze za mało paliwa dostaje ? ale raczej by go muliło jak by mało paliwa dostawał a nie tak odrazu gasł ;/

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

130 za Meteora? Przepłaciłeś trochę…

Dysza była zmieniana? Powiększona dawka powietrza do obudowy filtra?

Użytkownik

dysza 80 , filtr stożkowy wiec nie wiem czy podwójna dawka powietrza ;/

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

Użytkownik

dysza 80 , filtr stożkowy wiec nie wiem czy podwójna dawka powietrza ;/

Kisiu1981
    Użytkownik

Jaka dysza była oryginalnie? Regulacja 70 to nie taka prosta sprawa… Trzeba regulować też ilosć powietrza i patrzec na kolor świecy.

Użytkownik

nie wiem jaka była wczesniej dysza ale sprawdziłem teraz iskre na 3 swiecach i jednej mało uzywanej z kosiarki . na tej co jezdze kolor fioletowy , na swiecy z innego moto na której jezdziłem kiedys a teraz lezy tez kolor fioletowy , a na tej mało uzywanej kolor biały ? wypada zmienic swiece ?

Kisiu1981
    Użytkownik

Świecę wymienia się po jakimśtam przebiegu – po 10000 km przewaznie. Dla świętego spokoju możesz zmienić ale jak jest na tamtych iskra to może nic nie dać.

Użytkownik

iskra jest na kazdej swiecy ale na tych uzywanych jest fioletowa a powinna byc niebiesko biała , nie mam pojecia co moze byc nie tak jezdze tak do 50 i moge chulac tak nom stop , a jak wcisne manetke do konca rozpędzi sie i nagle tak jak by odcieło zapłon . moze dysza za mała i nie dostaje paliwa wystarczająco ?

Kisiu1981
    Użytkownik

Tak, raczej to ostatnie. Ten cylinder wymaga dużo większej ilości paliwa niż seryjny. Powietrza też może być za mało.

Użytkownik

nie wiem co jest grane ;./ do 60km szło normalnie jezdzic ;/ skuter stanoł i nie umiałem go juz odpalic kopałem chyba z tysiąc razy mysiałem go scholowac ;/ . kompresja jest ale jak nacicne na starter i wciskam w gół to tak jak by powietrze gdzies uciekało ;/ co moge jeszcze zrobic ? moze wał zle ustawiony albo zapłon ?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie